Доля дитячої залізниці: в Луцькраді розповіли про домовленості з Укрзалізницею

Доля дитячої залізниці: в Луцькраді розповіли про домовленості з Укрзалізницею

Доля дитячої залізниці: в Луцькраді розповіли про домовленості з Укрзалізницею
. Суспільне Волинь

Перемовини з Укрзалізницею про долю станції "Росинка" та Луцької дитячої залізниці ще тривають, – розповів Суспільному директор департаменту економічної політики Луцькради Борис Смаль.

Міська рада збирається повторно направити листи в Кабмін та керівництву Укрзалізниці.

Місто готове придбати дитячу залізницю або взяти в оренду, щоб зберегти її функціональне призначення, – каже Борис Смаль, але перемовини затягнулися. "Усі офіційні повідомлення, які ми отримали від Укрзалізниці свідчать про те, що немає заперечень, але, досі не розроблена процедура, а й затягується етап реалізації цієї домовленості", – розповів директор департаменту економічної політики Луцькради.

Поставити крапку в перемовинах має спеціальна комісія залізничників. Поки засідання ніхто не скликав.

Нагадаємо, 16 травня біля станції "Росинка" зібралося три десятки лучан, які виступили на захист дитячої залізниці. собою учасники принесли плакати з написами "Врятуємо дитячу залізницю", "saverailway", "Врятуємо ЛДЗ", "Не можна закрити". Прийшли на акцію також колишні працівники станції.

Суспільне надіслало інформаційний запит до керівництва Укрзалізниці. Відповідь про те, чи продаватимуть майно Луцької дитячої залізниці у комунальну власність міста і на яких умовах, опублікуємо згодом.

Що відомо

  • Луцька дитяча залізниця була відкрита у листопаді 1954-го року. Вагони – польського виробництва 60-х років минулого століття. Приміщення станції збудоване лучанами на початку 50-х років. Площа, яку займає залізниця, близько двох з половиною гектарів. У зв’язку з карантином залізниця у 2020 році не працювала.
  • У вересні минулого року колектив Луцької дитячої залізниці повідомили про новий штатний розпис та скорочення працівників.
  • У листопаді "Укрзалізниця" повідомила листом міську раду, що не може передати у комунальну власність міста Луцьку дитячу залізницю та дві станції. В "Укрзалізниці" пропонують місту розглянути можливість придбати або взяти в оренду дитячу залізницю та станцію.
  • У грудні 2020 року п'ятьох із дев'яти працівників перевели на інші посади в "Укрзалізниці", а 514 дітей повідомили, що занять в гуртку юних залізничників більше не буде. Луцькрада розпочала перемовини та листування з "Укрзалізницею" щодо подальшої долі дитячої залізниці.
  • У березні 2021 року Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що із "Укрзалізницею" вдалося домовитися з головою правління "Укрзалізниці" Володимиром Жмаком про купівлю і передачу місту всього майнового комплексу у найближчі два місяці. Сума, у скільки обійдеться місту дитяча залізниця, поки невідома – точну вартість підраховує власник.
  • У квітні 2021 року із приміщення станції "Росинка" вивезли меблі, обладнання, стенди та форму гуртківців-залізничників. Обладнання, яке описали та забрали 31 березня, передали на баланс Рівненської дитячої залізниці та Рівненської дирекції залізничних перевезень.
На початок