Сезон кліщів: скільки волинян вже звернулися за допомогою до медиків

Сезон кліщів: скільки волинян вже звернулися за допомогою до медиків

Сезон кліщів: скільки волинян вже звернулися за допомогою до медиків
. Лабцентр

Від початку року за медичною допомогою після укусів кліщів до лікарів звернулось 24 волинянина, в тому числі троє дітей, — повідомляють в обласному лабораторному центрі.

П'ять лучан звернулось з проханням дослідити кліщів, котрі були вилучені з тіла після укусу. В одному випадку було виявлено збудники хвороби Лайма.

В центральному парку  культури та відпочинку імені Лесі Українки та парку 900-річчя Луцька фахівці зібрали 21 кліщ, у 5 з них виявили збудники інфекційних хвороб. Збирали кліщі й на території кладовищ, де в передвеликодні дні перебуває велика кількість людей. На кладовищі у Гаразджі зібрали 12 кліщів, у трьох виявили збудника хвороби Лайма.

Цьогоріч у рекреаційних зонах, лісосмугах, дачних масивах Луцького району зібрали 210 кліщів, у 17% були виявлені збудники хвороби Лайма.

Сезон кліщів: скільки волинян звернулися за допомогою до медиків
Лабцентр

У колишньому Ратнівському районі нині діє активний природний осередок кліщового вірусного енцефаліту, де виявляється понад 80%  всіх хворих по області. За останні 10 років хвороба "мігрувала" на території більшості районів області. Захворюваність зросла у 2,5 раза, – йдеться у повідомленні лабораторного центру.

Кожного року, в період активності кліщів, лікарі-епідеміологи проводять профілактичні заходи. Епідбригади та біогрупи виїжджають збирати кліщів.

Сезон кліщів: скільки волинян звернулися за допомогою до медиків
Лабцентр

Збираючись у ліс, або на природу:

  • Одягайте щільний одяг, щоб не було видно тіло, а кліщ не мав доступу до місця укусу;
  • Одягайте світлий одяг, на ньому краще помітно кліща;
  • Покривайте голову - кепкою, шапкою, хустинкою;
  • Користуйтеся засобами захисту (репелентами).

Якщо вас вкуси кліщ:

  • Не витягуйте його самотужки;
  • Зверніться за допомогою до медичного закладу.

Епідеміологи кажуть: щорічно від укусів кліщів страждають близько тисячі волинян, майже 50-60 з них заражаються інфекційними хворобами. При  пізньому зверненні та без належного лікування хвороби можуть переходити у хронічні форми.

Нагадаємо, профілактичних ліків проти хвороб, які можуть бути спровоковані від укусів кліщів не існує, але є терапія антибіотиками, яка за умови своєчасного призначення лікарем гарантує швидке одужання.

На початок