Перейти до основного змісту
Несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень: у Києві підозрюють адвокатів

Несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень: у Києві підозрюють адвокатів

Правоохоронці повідомили про підозру трьом столичним адвокатам. Їх звинувачують у тому, що вони ймовірно передавали інформацію з закритої частини реєстру судових рішень фігурантам справ НАБУ. 

Про це повідомляє САП і НАБУ.

Слідство встановило, що із серпня 2022 року по грудень 2023 року ймовірний організатор та двоє виконавців (адвокати, які працюють у Києві) начебто систематично несанкціоновано користувалися інформацією із Єдиного державного реєстрі судових рішень. Для цього фігуранти використовували спеціальне програмне забезпечення.

Правоохоронці вважають, що до своєї незаконної діяльності група адвокатів залучила інших людей. Вони були раніше засуджені за злочини стосовно несанкціонованого втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. Слідство з'ясувало, що адвокати за допомогою спеціального чат-боту, незаконно використовували логін і пароль одного із київських суддів.

"Було розроблено спеціальний скрипт, який кожні 12 годин збирав дані та зміст нових судових рішень щодо клієнтів адвокатів і дозволяв проводити ручний пошук у реєстрі. Відтак, підозрювані систематично отримували закриту інформацію про слідчі дії, щоб попереджати клієнтів. Усього здійснено майже 40 тисяч пошукових запитів та переглянуто понад 7,5 тис. судових рішень", — йдеться у повідомленні.

В САП вважають, що, зокрема, підозрювані фактично в режимі реального часу начебто моніторили та отримували відомості про ймовірні заплановані обшуки, клопотання до судів, тексти судових рішень.

7 квітня слідчий суддя частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП. Стосовно одного зі столичних адвокатів, якого слідство вважає ймовірним організатором схеми, застосували запобіжний захід — застава у розмірі 10 млн грн. Також на підозрюваного покладено низку процесуальних обов'язків, зокрема носіння електронного засобу контролю.

Наразі триває розслідування, відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 376-1Незаконне втручання в роботу автоматизованих систем в органах та установах системи правосуддя Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років ув'язнення, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Топ дня
Вибір редакції
На початок