Щороку по всій Україні встановлюється весняно-літня заборона на вилов риби у нерестовий період. На Київщині та у столиці обмеження для риболовів почнуть діяти з 1 квітня.
Про це повідомляє Київський рибоохоронний патруль.
У Києві та області затверджено перелік меж нерестовищ на період нересту риби цього року. Тривалість заборони визначає чинне законодавство:
- на Київському та Канівському водосховищах — з 1 квітня до 10 червня
- у всіх інших річках та їх кореневих водах — з 1 квітня до 20 травня
- в придаткових водах (у протоках, гирлах, озерах та водоймах, які тимчасово наповнюються в період весняної повені) — з 1 квітня до 30 червня.
У нерестовий період забороняється промислове рибальство, не можна використовувати моторні човни, займатися підводним полюванням, а також проводити змагання зі спортивного рибальства. Дозволяється любительське рибальство.
"Під час періоду нерестової заборони дозволено здійснення виключно любительського рибальства гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку. Або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах)", — йдеться у повідомленні.
У патрулі також нагадують, що любительське рибальство дозволене лише в межах добової норми вилову: 3 кг + трофей та дозволеними способами вилову. Громадяни, винні в порушенні встановлених законодавством вимог стосовно охорони середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції несуть адміністративну/кримінальну та цивільно-правову відповідальність.

"Крім того нагадуємо, що до 30 червня 2025 року діє заборона на вилов раків у зв'язку з періодом їх линьки і виношування ними ікри", — йдеться у повідомленні.
Також у патрулі радять громадянам ознайомитися із правилами любительського рибальства.
У лютому 2023 року в Україні вперше запровадили заборону на вилов щуки. Цей вид прісноводних хижаків заборонили виловлювати задля успішного відновлення їхньої популяції. Обмеження діють у період нересту риби із 15 лютого до 31 березня.