Перейти до основного змісту
У київському парку випускатимуть на природу реабілітованих кажанів

У київському парку випускатимуть на природу реабілітованих кажанів

У одному із парків Києва волонтери випускатимуть на волю реабілітованих кажанів. Охочі можуть долучитися і допомогти випустити тварин на природу.

Про це повідомляє Український центр реабілітації рукокрилих (Ukrainian Bat Rehabilitation Centerу).

Зазначається, що усі охочі можуть долучитися до акції і допомогти волонтерам повернути врятованих кажанів у природу. Тварин впродовж зими рятували волонтери з горищ, підвалів та осель місцевих жителів. Зустріч запланували на суботу, 29 березня, у Голосіївському парку ім. Максима Рильського біля ставка №3.

Захід розпочнеться о 17:00 із знайомства з представниками рукокрилих, на гостей також чекають розповіді про особливості їхнього життя.

"А вже о 18:30 після заходу сонця почнеться випуск. Не забудьте взяти будівельні або шкіряні рукавиці", — йдеться у повідомленні.

Геолокацію можна знайти на мапі.

Наразі в Україні зареєстровано близько 30 видів кажанів, кілька видів живуть на території НПП "Голосіївський". Всі вони занесені до Червоної книги, а також охорона цих тварин регламентується низкою міжнародних угод, зокрема Бернською конвенцією. Наразі популяція поступово втрачає середовища існування, а також на тварин впливає забруднення та інші антропогенні фактори.

Кажани відіграють ключову роль у збереженні здоров'я екосистем. Вони є одними з найкращих природних контролерів комах (один кажан за ніч може з'їсти до 3000 комах). Це не тільки допомагає контролювати популяцію шкідників, але й зменшує потребу в хімічних пестицидах, що, в свою чергу, корисно для здоров'я людей та довкілля. Екологи нагадують, що кажани:

  • не агресивні до людей і не нападуть просто так
  • не п'ють кров і не плутаються у волоссі
  • не передають хвороб повітряно-крапельним шляхом
  • не нищать матеріали оселі/будинку, де сплять.

У квітні минулого року у столичному парку волонтери випустили на волю майже 300 реабілітованих кажанів. Охочі кияни могли погодувати тварин та допомогти випустити їх на природу.

Топ дня
Вибір редакції
На початок