Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області направили до суду звинувачення стосовно підприємця. Його підозрюють у ймовірній організації роботи нелегальної АЗС в Обухівському районі.
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
Слідство встановило, що автозаправна станція працювала з порушенням вимог законодавства України. Зокрема на АЗС були відсутні ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, паспорти якості на пальне та документи про його походження.
Під час бшуків детективи БЕБ вилучили майже 5 тис. літрів дизпалива та 8 тис. літрів бензину марки А-95. Окрім того, вилучили 3 модульні АЗС, 4 паливно-розподільні комплекси, 5 ємностей для зберігання пального, фінансово господарську документацію, комп'ютерну техніку та чорнові записи.
"Орієнтовна вартість вилучених пально-мастильних матеріалів та обладнання складає 1,2 млн гривень", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Санкція статті передбачає штраф — до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
Що відомо про інші випадки незаконного виготовлення та збуту пального у Києві та області
Жителя Київщини із двома спільниками підозрюють у збуті незаконно виготовленого пального у Києві та області. Вони начебто зберігали бензин, дизельне пальне та газ на орендованій нафтобазі, а збували їх через підконтрольну мережу модульних автозаправних станцій. Вартість вилученого — майже 11 млн грн.
Також правоохоронці вилучили на Київщині понад 760 тис літрів пального без жодних документів, які б підтверджували його походження та якість. Його орієнтовна ринкова вартість становить 38 млн гривень.
Ще детективи Бюро економічної безпеки у Київській області викрили п'ять АЗС, які продавали фальсифіковане пальне. Правоохоронці вилучили понад 82 тис. літрів. Продаж неякісних пально-мастильних матеріалів у Фастівському районі ймовірно організували службовці одного з місцевих підприємств. Фальсифікат збували через підконтрольну мережу автозаправних станцій.