Перейти до основного змісту
Заступника Кличка Петра Оленича відсторонили від роботи на два місяці

Заступника Кличка Петра Оленича відсторонили від роботи на два місяці

Петро Оленич
Петро Оленич. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Заступника голови КМДА Петра Оленича, якого випустили із СІЗО під заставу, відсторонили від роботи на два місяці.

Про це 26 лютого повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Вищий антикорупційний суд підтримав позицію САП і НАБУ та прийняв рішення про відсторонення посадовця від посади на 2 місяці.

Раніше заступнику Кличка повідомили підозруПідозру повідомили за ч. 3 ст. 255 ККУ(у редакції Закону від 04.06.2020 № 671-ІХ) та ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 28 – ч. 5 ст. 191 ККУ у вчиненні кримінальних правопорушень, пов'язаних із оборудками зі столичною землею.

Що передувало

6 лютого НАБУ та САП провели операцію "Чисте місто" для викриття причетних столичних посадовців до корупції в земельній та бюджетній сферах міста. За даними слідства, учасники схеми знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.

Джерела Суспільного розповіли, що серед підозрюваних: ексдепутат Київради Денис Комарницький, заступник голови КМДА Петро Оленич, голова комісії з земельних питань Михайло Терентьєв, член комісії Олена Марченко та інші учасники.

7 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у земельній корупції столичним посадовцям. Зокрема, заступника голови Київської міської держадміністрації Петра Оленича суд відправив під варту на два місяці — до 6 квітня, із можливістю внесення 15 мільйонів гривень застави.

10 лютого в НАБУ повідомили, що ймовірного керівника корупційної організації, колишнього депутата Київради Дениса Комарницького оголосили в розшук в Україні. Загалом десятеро людей отримали підозри у справі про земельну корупцію в Києві. Семеро із них затримані.

Згодом очільник КМВА Тимур Ткаченко розповів, що однією із найпоширеніших земельних оборудок є так звана "туалетна схема". Це коли ділки реєструють право власності на формальну нерухомість, зокрема, на малі архітектурні форми й таким чином "віджимають гектари столичної землі". Через це міський бюджет втрачає мільйони гривень.

Топ дня
Вибір редакції
На початок