Перейти до основного змісту
"Мистецтво проти війни": Укрпошта презентувала новий блок марок

"Мистецтво проти війни": Укрпошта презентувала новий блок марок

Марки
Блок марок зі скульптурами Коломіни, які випустила Укрпошта. Укрпошта/Telegram

У понеділок, 24 лютого, у Києві відбулася церемонія спецпогашення блоку марок "Мистецтво проти війни". На марках зображені скульптури французького митця Джеймса Коломіни, присвячені російсько-українській війні.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Коломіна відомий своїми яскраво-червоними скульптурами і створив п'ять інсталяцій, щоб засудити війну та продемонструвати підтримку Україні. Всі вони встановлені торік у Києві на різних локаціях. Три з них — зображені на марках: "Посланець", "Голуб" та "Дівчинка на гойдалці".

"Ми би хотіли цим випуском знову нагадати світу про необхідність підтримки України Це найкраще робити через робити відомих митців, які привертають до себе увагу", — сказав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Відсьогодні, 24 лютого, марки можна придбати у відділеннях та філателістичних крамницях. Тираж поштового блоку — понад 109 тисяч екземплярів.

"Мистецтво проти війни": Укрпошта презентувала новий блок марок
Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський показує блок марок. Суспільне Новини/Анастасія Карнаух

Ігор Смілянський також презентував експозицію "Нескорені: Герої Укрпошти". На стендах представлені історії 22 працівників, які загинули внаслідок російської агресії. На відкриття зібралися рідні та близькі героїв.

Серед присутніх — Вікторія Лісієнкова, яка втратила на війні сина Дмитра. До повномасштабного вторгнення чоловік працював оператором поштового зв'язку у Фастові.

"4 вересня 2024 року вони виходили з позицій, і мій син Діма на той час уже був оператором безпілотних літальних апаратів. Тоді в машину влучив FPV-дрон, вона перевернулася, і він дуже згорів. Ми змогли його поховати лише 20 грудня – поки провели ДНК-експертизу та всі необхідні процедури. Це було дуже важко", — розповіла жінка.

Юлія — дружина загиблого на війні оператора поштового зв'язку Гліба Ярмолюка. Чоловік пішов до війська за контрактом ще до початку повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022 року його частина базувалася у Гостомелі.

"На них летіли літаки, вертольоти, і він писав нам із четвертої ранку, щоб ми ховалися, бо в той час ми з батьками були в Києві. Останній раз ми бачилися 23 лютого. Потім ми з батьками виїхали за кордон, і так не бачилися чотири місяці. Згодом я просто дуже сильно за ним скучила, повернулася в Україну, і через місяць ми одружилися — виходить, через пів року після знайомства", — розповідає жінка.

Чоловік загинув у середині 2024 року — через два дні, як повернувся на фронт після поранення.

"Прилетів артилерійський снаряд прямо в окоп. Хлопці розповідали, що шансів вижити не було… А я, чесно, до останнього вірила, що все буде добре", — каже Юлія Ярмолюк.

Топ дня
Вибір редакції
На початок