Перейти до основного змісту
"Україна. Майдан. Перезавантаження": у Києві продемонстрували фільм Руслана Ганущака

"Україна. Майдан. Перезавантаження": у Києві продемонстрували фільм Руслана Ганущака

Кадр з фільму "Україна. Майдан. Перезавантаження"
Кадр з фільму "Україна. Майдан. Перезавантаження". Суспільне Новини/Ліля Гончарук

Сьогодні у Києві у Будинку кіно відбувся показ документально-музичного фільму "Україна. Майдан. Перезавантаження". Він приурочений Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні та доброволцю і телеоператру Руслану Ганущаку (псевдо "Фотограф" та "Остап").

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Автор відеоматеріалів, які використані у фільмі "Україна. Майдан. Перезавантаження" — Руслан Ганущак. Він загинув 11 січня цього року під час бойових дій в Курській області. Воював у підрозділі "CODE 9.2" 92-ї ОМБр, був добровольцем, телеоператором, документував події від Майдану до повномасштабного вторгнення.

Зокрема, Руслан Ганущак зняв унікальні кадри, на яких зафіксував як момент вбивства Героїв Небесної Сотні, так і самих убивць. Матеріали передав до Генеральної прокуратури, ці кадри використовуються як докази під час досудового слідства та в судах щодо злочинів, учинених під час Революції Гідності.

Громадський діяч Володимир Рожнов розповів, що знайомий зі Русланом давно. Вони жили в одному місті — Івано-Франківськ, мали багато знайомих. У 2014 році разом знімали перебіг подій у центрі Києва.

"Ми 19 числа залізли на дах будинку на Грушевського і Руслан хотів перелазити далі на наступний дах. І в якийсь момент я його зупинив, кажу, там не можна лізти, тому що там декілька ОМОНівців вже на даху також стояли. На той момент я бачив двох "беркутів". Ми з даху знімали дуже багато кадрів і потім назад повернулися", — сказав Рожнов.

За словами Рожнова, відзнятий матеріал Ганущака — це хроніка тих подій, там багато матеріалів і тільки частина з них ілюструє події Революції Гідності у стрічці "Україна. Майдан. Перезавантаження".

За словами дружини Руслана Олександри, із відзнятого відео деякі родичі змогли дізнатися, як саме загинули їхні батьки, чоловіки і сини.

"Ми так побачили нашого франківського Ромчика, мама побачила як загинула її дитина. Так само пані Наталя через десять років побачила як загинув її чоловік. Вона десять років не знала як її чоловік загинув. Це настільки щемно. І в той час як він бачив, як іде розстріл і в якийсь момент в нього опустилася камера, тому що йому було тяжко бачити, що там робиться і в той час продовжувати знімати", — сказала Олександра.

Руслан Ганущак родом із Івано-Франківська, любив мандрувати, багато років професійно займався альпінізмом. Вперше приїхав на Майдан Незалежності у грудні 2013 року. Одне з перших інтерв'ю було з Сергієм Нігояном. 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській, в тому числі з готелю "Україна", йому вдалося зафіксувати як озброєні автоматами беркутівці "чорної" спецроти київського "Беркуту" ведуть вогонь в бік протестувальників.

Також Руслан Ганущак — автор відео, на якому зафіксовано момент вбивства двох Героїв Небесної Сотні — Ігоря Дмитріва та Андрія Дигдаловича і евакуація до готелю "Україна" поранених і вбитих героїв.

У січні 2014 року, знімаючи бої на Грушевського, Руслан був поранений у стегно внаслідок вибуху світлошумової гранати, до якої беркутівці прив'язували уламки каменю чи металу, перетворюючи їх на осколкові. Він також знімав розгін мирної ходи 18 лютого і штурм Майдану ввечері того ж дня, початок пожежі у Будинку профспілок тощо.

Усі ці матеріали Руслан Ганущак передав до Генпрокуратури і вони використовуються як докази під час досудового слідства і в судах щодо злочинів вчинених під час Революції Гідності. Сам Руслан також проходив як свідок у справах Майдану.

Топ дня
Вибір редакції
На початок