Перейти до основного змісту
У КМДА розповіли, чи запроваджуватимуть карантин у школах і дитсадках

У КМДА розповіли, чи запроваджуватимуть карантин у школах і дитсадках

Керівники освітніх закладів Києва самостійно вирішуватимуть питання стосовно запровадження карантину.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Зокрема, керівники шкіл самі вибиратимуть, чи перевести учнів на дистанційне навчання, чи призупинити освітній процес в окремих класах.

"Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за його освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність. Саме він приймає рішення щодо карантину, враховуючи епідемічну ситуацію в колективі", — сказав Мондриївський.

Також він звернувся до батьків із проханням не відправляти дітей з ознаками захворювання у школу або в дитячий садок, а одразу звертатися до лікаря.

Раніше повідомлялося, що у Києві рівень захворюваності на грип, ГРВІ та ковід у 1,5 раза нижчий за епідемічний поріг. Захворюваність серед дітей зросла на 2,3% — із 9468 до 9688 випадків.

Водночас серед школярів зафіксовано зниження рівня захворюваності на 14,4% — за тиждень зареєстровано 4955 випадків. За останній тиждень до столичних лікарень госпіталізували 324 людини з грипом та ГРВІ, зокрема 228 дітей. На COVID-19 захворіли 27 громадян, серед яких 6 дітей.

Із 3 по 9 лютого, медики зареєстрували у столиці 14 131 новий випадок захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Рівень захворюваності у 1,7 раза нижчий епідемічного порогу. За цей же період у Київській області на гострі респіраторні інфекції захворіли 14 138 жителів, зокрема 8571 дитина віком до 17 років. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 9,6%.

Зростання захворюваності на грип в Україні, за прогнозами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, спостерігатиметься до кінця лютого — початку березня. Попередній пік захворюваності на грип в Україні спостерігався наприкінці лютого.

У серпні Міністерство охорони здоров'я оновило рекомендації щодо щеплення проти коронавірусу, щоб спростити процес. Для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Ревакцинацію рекомендують робити через 6-12 місяців не усім, а людям із груп ризику: медикам, працівникам системи освіти та сфери обслуговування.

Протягом епідсезону 2023/2024 на грип та ГРВІ, зокрема, і на коронавірус, перехворіло 14,7% киян. Більшість недужих — діти. Захворюваність була вищою у 1,4 раза порівняно з епідсезоном 2022-2023 років.

Топ дня
Вибір редакції
На початок