Перейти до основного змісту
Підробляли документи, щоб зняти гроші із валютних рахунків: київські правоохоронці викрили шахрайську схему

Підробляли документи, щоб зняти гроші із валютних рахунків: київські правоохоронці викрили шахрайську схему

Київська міська прокуратура повідомила про підозру 44-річній жінці та 43-річному чоловіку. Їх підозрюють у ймовірному шахрайстві та використанні підроблених документів.

Про це повідомляють пресслужби відомства та Головного управління Нацполіції Києва.

Слідство встановило, що підозрювані начебто отримували інформацію про валютні рахунки в українських банках. Їх цікавили громадяни, які пов'язані з РФ та Білоруссю. Правоохоронці зауважили, що зняти гроші з таких рахунків наразі неможливо, єдиний виняток — виконавчий документ, за яким власник рахунку нібито заборгував комусь гроші.

Фігуранти начебто знайшли особисті банківські дані низки громадян та використали їх для підробки договорів позики грошей. Також вони ймовірно підробили виконавчі надписи одного з приватних нотаріусів. У подальшому сфальсифіковані документи фігуранти надіслали до виконавчої служби для стягнення неіснуючої заборгованості.

"Таким чином з рахунків намагалися стягнути 5,2 млн грн, 4,8 млн грн та 3,1 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

У виконавчій службі вчасно помітили, що подані документи підроблені і гроші на вказані учасниками схеми рахунки не перерахували.

"Зазначимо, що підозрювана не лише сама виступала в волі особи, якій "заборгували" значні суми, а й шукала інших людей, які за винагороду гратимуть цю роль", — поінформували у прокуратурі.

Правоохоронці встановили осіб, причетних до цієї схеми та за силової підтримки полку поліції особливого призначення №1 ГУНП у Києві провели низку обшуків на території Київської області та в Харкові. Вилучили мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи та копії документів.

Фігурантам оголосили про підозри за ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 190 (шахрайство), ч. 3, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Топ дня
Вибір редакції
На початок