У Києві перестав працювати мобільний застосунок Kyiv Smart City. У КМДА пояснили причину

У Києві перестав працювати мобільний застосунок Kyiv Smart City. У КМДА пояснили причину

У Києві перестав працювати мобільний застосунок Kyiv Smart City. У КМДА пояснили причину
. Суспільне

Мобільний застосунок Kyiv Smart City припинив працювати, а всі сервіси перенесено у новий застосунок "Київ Цифровий". Автори додатку заявляють, що це зробили без їхнього відома. У Київській міській раді повідомили, що "цифрова трансформація міста триває".

"Додаток Kyiv Smart City більше не працює. Для нас це стало такою самою несподіванкою як і для всіх киян. Ми так само дізнались про це з новин", - повідомили у пресслужбі Kyiv Smart City.

Як повідомили розробники додатку, що розробка додатку виконувалась за кошти платників податків міста й сам додаток знаходився на балансі міста.

"Щодо особистої інформації у застосунку: увесь час, до сьогодні, всі персональні дані та бази користувачів також зберігалися на балансі міста і команда Kyiv Smart City та її координатори не мали жодного відношення до їх зберігання та обробки", – додали розробники.

У компанії розробників зазначили, що вони не мають жодного відношення до розробки та реалізації нового застосунку "Київ Цифровий", хоча в AppStore зазначено, що розробником є саме Kyiv Smart City.

"Розробниками "нового" додатку є Комунальне підприємство міста "ГІОЦ", яке не побоялося без попередження користувачів знести додаток Kyiv Smart City, "позичити" його інтерфейс та написати від нашого імені в додатку абсолютно некоректне за своєю суттю та за формою "послання-прощання" користувачам", – написали в Kyiv Smart City.

У Києві перестав працювати мобільний застосунок Kyiv Smart City
Скріншот

У пресслужбі Київської міської ради повідомили, що все що стосується нового додатку вони опублікують на сайті.

"Як зазначають у Департаменті (інформаційно-комунікаційних технологій КМДА – ред.), цифрова трансформація міста триває, і новий застосунок став логічним кроком у розвитку електронних сервісів столиці", – йдеться у повідомленні.

Також у КМДА додали, що функціонал застосунку планують розширювати, аби "забезпечити киянам максимум корисних сервісів".

Суспільне направило запити до Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та КП "ГІОЦ".

У Києві перестав працювати мобільний застосунок Kyiv Smart City
Так виглядає новий додаток "Київ цифровий". Скріншот

Наразі для того, щоб користуватися Kyiv Smart Card, слід завантажити новий застосунок "Київ Цифровий". Усі поїздки та QR-квитки мають бути автоматично перенесені в нову програму.

Окрім цього, як і у старому додатку, є сповіщення про початок та кінець планових чи аварійно-відновлювальних робіт у будинку, сплата за паркування тощо.

Що відомо

  • Мобільний додаток Kyiv Smart City запустили у травні 2019 року.
На початок