Перейти до основного змісту
У Києві медики зареєстрували 3 випадки гострої кишкової інфекції

У Києві медики зареєстрували 3 випадки гострої кишкової інфекції

У Києві 25 грудня в одному з дошкільних навчальних закладів медики зареєстрували 3 випадки гострої кишкової інфекції.

Про це повідомляє Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Зазначається, що після обстеження експрес методом у всіх трьох дітей виявлено Rotavirus. Наразі вони перебувають на лікуванні в медзакладі міста. Медики поінформували ГУ Держпродспоживслужби в Києві та Департамент охорони здоров'я КМДА про ці випадки захворювання. Наразі триває епідеміологічне розслідування.

Ротавірусна інфекція — одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня. Джерело ротавірусів — хвора людина.

"Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом — під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування", — йдеться у повідомленні.

У Центрі зайважили, що хоча фекально-оральний шлях передачі є найпоширенішим, інфікуватися ротавірусом можна також при будь-якому контакті з рідинами організму хворої людини: наприклад, під час чхання або контакту з дверними ручками чи іграшками, яких торкався хворий. Симптоми ротавірусної інфекції такі:

  • різке підвищення температури
  • біль і бурчання у животі
  • блювота і сильна діарея
  • водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору
  • захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Профілактика ротавірусної інфекції — підтримка чистоти:

  • мийте руки перед тим, як брати продукти чи готувати їжу
  • мийте руки після відвідування туалету
  • вимийте і продезінфікуйте всі поверхні та кухонне приладдя, які використовуєте для приготування їжі.

Медики зауважують, що ці способи профілактики не дають 100% гарантій. Не вбивають ротавірус і дезінфікувальні засоби для рук на основі спирту. Основними методами профілактики є вакцинація. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.

ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

Раніше повідомлялося, що серед учнів однієї із київських шкіл на початку вересня зареєстрували спалах гострої кишкової інфекції. Частина дітей перебувала на лікуванні в медзакладах, інші лікувалися амбулаторно під наглядом сімейного лікаря.

Зазвичай збільшуються звернення до лікарів пацієнтів із кишково-шлунковими захворюваннями влітку. Зокрема, найпоширеніші: ботулізм, ротавірус, дизентерія, сальмонельоз, гепатит А. Цьому сприяє висока температура повітря та систематичне відключення електроенергії, оскільки стає важче забезпечити правильне зберігання продуктів, які швидко псуються.

Топ дня
Вибір редакції
На початок