У Києві відбулася правозахисна акція. Захід провели у межах Національного форуму щодо прав людей з інвалідністю, який триває у місті із 2 по 4 грудня.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Організатори акції зазначили, що Національний форум прав людей з інвалідністю — це платформа для дискусій та пошуку спільних рішень для покращення життя людей з інвалідністю в Україні. Форум проходить під гаслом "На шляху до ЄС". Наразі на Майдані Незалежності зібралося близько 70 людей.
"Це така традиційна щорічна акція, коли збираються люди з інвалідністю для того, щоб вголос сказати про те, що ми є частиною України, про те, що ми живемо в цій країні. Ми, наприклад, цього року дуже детально відслідковуємо, що відбувається в Україні і ми намагаємося по максимуму бути залученими до усіх процесів прийняття рішення і, зокрема, до тих процесів які пов'язані з євроінтеграцією. Ми вважаємо, що позиція наша, як людей з інвалідністю, має бути почута", — сказала співорганізаторка акції Людмила Фурсова.
Один із учасників акції Юрій Степанець розповів, що бере участь у такому заході протягом трьох років. Спочатку, із міркувань безпеки, це був формат онлайн. Два роки поспіль люди збираються в Києві.
"Тут присутні люди із різних куточків України. Хтось має інвалідність, хтось її не має. Ми розуміємо, що ми всі різні, але маємо бути рівними. Тому наша акція направлена саме на те — за рівні права", — сказав Степанець.
Люди стояли із плакатами, зокрема, на деяких було написано: "Мій вибір — доступний простір", "На ЄС надійся, а сам впливай", "Ми — люди, європейці, рівні", "Невидимі права людини — видимі в ЄС".
Загалом, результатом роботи Форуму має стати документ із рекомендаціями для влади та громад. Він має допомогти впровадити стандарти інклюзивності в освіті, працевлаштуванні, доступності послуг та інфраструктури, а також забезпечити участь людей з інвалідністю в євроінтеграційних процесах, зазначили організатори акції.
Раніше повідомлялося, що на Київщині впроваджують мережу інклюзивної професійної освіти. Вона включатиме 8 закладів в Українці, Василькові, Борисполі, Броварах, Білій Церкві, Бородянці і Катюжанці.
Протягом 2023 року на Київщині оцінювали безбар'єрність 4450 об'єктів та послуг для людей з інвалідністю. Із загальної кількості обстежених об'єктів 22% — безбар'єрні, 37% — частково безбар'єрні. Інші 41% виявилися бар'єрними.
У Києві займаються проєктуванням схеми організації дорожнього руху. Йдеться про урахування доступності вуличної інфраструктури для кожної людини незалежно від рівня її мобільності.
Загалом у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва мала стати інклюзивність, зазначали в КМДА. Для інклюзивності в столиці понижують бордюри, а також проводять масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.
У 2025 році Київ співфінансуватиме протези підвищеної функціональності для військових, а також частково компенсуватиме кошти за переобладнання авто людям з інвалідністю серед киян-захисників.