Перейти до основного змісту
У Києві відкрили Музей авангарду — КМДА

У Києві відкрили Музей авангарду — КМДА

Відвідувачі виставки у Музеї авангарду у Києві
Відвідувачі виставки у Музеї авангарду у Києві. КМДА

У столиці створили філію Музею історії міста Києва — Музей авангарду. Він популяризуватиме спадщину українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру.

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації. Ганна Старостенко.

Зазначається, що наразі експозиція музею налічує понад 50 робіт, які подарували колекціонери та художники. Вони доповнюють авангардні твори з фондової колекції Музею історії міста Києва.

Мистецька збірка повністю презентує весь шлях розвитку українського авангарду, починаючи від періоду класичного авангарду першої половини XX століття і до сьогодні — від Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова до сучасників Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліба Вишневського, Олександра Животкова. Робота над створенням музею розпочалася майже два роки тому.

"У грудні 2023 року вже представили масштабний виставковий проєкт "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції". Колекція стрімко поповнювалась, а тому вже через пів року поціновувачі українського авангарду могли відвідати оновлену виставку, що мала назву "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0", — сказала директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Вона зазначила, що Україна є світовим центром авангарду, а російська пропаганда привласнювала собі цей статус. Десятки українських митців були включені в поняття "російський авангард". Митці неодноразово зазнавали тиску та репресій у радянські часи. Тож наразі головне завдання музею — відновити історичну справедливість та повернути Києву славу авангардного міста.

Музей історії міста Києва — найбільше музейне об'єднання столиці. Музей авангарду його десята філія, яка розташована за адресою: вул. Богдана Хмельницького,7.

Авангардизм — узагальнююча характеристика течій у мистецтві, що виникли наприкінці XIX-початку XX століть. Це відхід від реалізму і наслідування дійсності до нових способів існування мистецтва.

Топ дня

Вибір редакції

На початок