У неділю, 10 листопада, в Києві пройшла акція "Не мовчи! Полон вбиває" на Софіївський площі. До неї долучились близько пів тисячі родичів, близьких та друзів полонених.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Наталія Ткачук.
Акція-нагадування присвячена військовополоненим Маріупольського гарнізону, а також іншим полоненим та зниклим безвісті захисникам України.
У Катерини син знаходиться в полоні третій рік. Каже, в РФ його встигли засудити за тероризм на 18 років суворого режиму.
На акцію жінка вийшла разом з іншою мамою: їхні хлопці разом були на "Азовсталі". Проте Леся про його долю знає набагато менше.
"Син є в списках тих, хто вийшов з "Азовсталі". Рахується в полоні, але нема новин про нього ні від кого, хто повернувся з полону. Вірю, що повернеться живим", — говорить вона.
Люди тримали плакати "Вони теж хочуть жити своє найкраще життя", "У них одна мрія — воля", "Чекаємо кожного".
"Потрібно кричати, що полонені досі в Росії, щоб наш голос не стихав. У мене багато друзів на війні, брат після важкого поранення. Кричу за всіх, бо мені теж болить", — каже киянка Іванна.
Що відомо про звільнення полонених
Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.
Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.
Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.
Також 18 жовтня в Україну повернули тіла 501 загиблого українського військового, а 8 листопада — тіла 563 українських військових.