Допомагали за 10-12 тис. доларів уникнути мобілізації: київська прокуратура підозрює адвокатів

Допомагали за 10-12 тис. доларів уникнути мобілізації: київська прокуратура підозрює адвокатів

Затримання підозрюваного
Затримання підозрюваного. Київська міська прокуратура/Telegram

Київська міська прокуратура повідомила про підозру двом адвокатам. Їх звинувачують у підбурюванні військовозобов'язаних давати хабарі за працевлаштування до державного підприємства. Таким чином чоловіки могли уникнути мобілізації та стати на військовий облік.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що підозрювані організували схему ухилення чоловіків від військової служби. Вони влаштовували військовозобов'язаних до підприємства, яке забезпечує виконання завдань особливої державної важливості із доступом до державної таємниці.

Також фігуранти мали з'язки серед посадовців регіональних ТЦК та СП і ВЛК. Вони допомагали чоловікам безперешкодно стати на військовий облік перед працевлаштуванням, гарантуючи, що їхні клієнти не отримають повістки, пройшовши військово-лікарську комісію.

"Ціна таких послуг варіювалась від 10 до 12 тис. доларів США. Так, одного адвоката затримали під час одержання чергової неправомірної вигоди у сумі 5500 доларів США у Києві. Його спільника у цей же час затримали у Черкаській області", — йдеться у повідомленні.

Затриманим повідомили про підозру. За ч.2 ст.28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч.3 ст.369-2Зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб Кримінального кодексу України їм загрожує до 10 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу — тримання під вартою. Також правоохоронці перевіряють інформацію про причетність службових осіб ТЦК та державного підприємства до схеми із отриманням бронювань для військовозобов'язаних.

Що відомо про інші випадки сприяння в уникненні мобілізації

Київського психіатра правоохоронці підозрюють в оформленні фіктивного лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками чоловіки проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який ймовірно незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали як водії за волонтерською допомогою.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.

На початок