Вранці 1 жовтня в центрі Києва зупинили транспорт на Хрещатику, аби вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих до Дня захисників та захисниць.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.
Тетяна прийшла на Хрещатик з чоловіком, в якого загинуло багато побратимів. Жінка вважає, що потрібно щодня нагадувати про ціну, яку платять українці у війні.
"Це обов'язок кожного — пам'ятати, яку ціну ми віддали за наше право жити та ростити дітей. Хвилина мовчання — найменше, що ми можемо зробити в пам’ять загиблих", — вважає вона.
Жінка додала, що вийшла, аби вшанувати пам’ять воїнів та подякувати їм.
"Хочу, щоб хвилину мовчання лунала не лише з радіо та телебачення, а й з гучномовців у кожному районі міста", — каже Катерина.
У Юлії служить дядько та двоюрідний брат, тож вона вийшла підтримати інших людей, у яких близькі знаходяться або загинули на війні.
"Буду чесною, багато людей не дотримуються традиції хвилини мовчання щодня, але хай щось роблять для війська, бо це важливо", — говорить вона.
Акцію проводять вперше і назвали її "Стою за", щоб кожна людина могла персоналізувати хвилину мовчання, розповідає менеджерка проєкту "Вшануй".
"Зранку ми провели маленький ритуал пам'яті, а тепер можемо весь день присвятити допомозі та подяці військовим", — зазначила Катерина Даценко.
День захисників України почали відзначати 14 жовтня з 2015 року. Цього ж дня відзначалося свято Покрова Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українських козаків. Також 14 жовтня — це офіційний день заснування Української повстанської армії.
У 2021 році свято трансформувалося у День захисників та захисниць. А після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар було перенесено на 1 жовтня.
Також у першу неділю жовтня своє професійне свято відзначають бійці Тероборони. Подія була запроваджена 2020 року.
Президент 16 березня 2022 року підписав указ про щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання о дев'ятій ранку за загиблими внаслідок російської агресії.