Перейти до основного змісту
На Київщині виявили пташиний грип у перелітних птахів

На Київщині виявили пташиний грип у перелітних птахів

В одній із громад Білоцерківського району Київщини зафіксували випадок захворювання диких птахів на пташиний грип. Місцевих жителів просять повідомляти про зміну поведінки домашньої птиці. Фахівці дали поради, як запобігти поширенню вірусу.

Про це інформує Держпродспоживслужба Київської області у Facebook.

Вірус пташиного грипу (тип А субтип H5N1) виявили у чотирьох загиблих лебедів, знайдених на березі річки Сквирка в селі Мала Сквирка Фурсівської громади.

Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській РДА річку в межах с. Мала Сквирка визнано епізоотичним вогнищем. Фахівці Держпродспоживслужби вживають заходів з локалізації та недопущення поширення захворювання.

Так, до буферної зони (захисту) ввійшла територія навколо епізоотичного осередку радіусом 3 км: с. Мала Сквирка та с. Яблунівка Фурсівської громади та с. Фесюри Маловільшанської громади.

Зоною спостереження (нагляду) оголошено територію в радіусі 10 км від епізоотичного осередку: с. Матюші, с. Трушки, с. Пилипча, с. Городище, с. Бакали, с. Мала Вільшанка, с. Коржівка, с. Сорокотяги, с. Гайок, с. Тарасівка. с. Фастівка, с. Щербаки, с. Городище-Пустоварівське, с. Березна, с. Михайлівка, селище Веснянка та с. Пустоварівка Білоцерківського району Київської області.

Грип птиці — висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, що вражає органи дихання та травлення. Інфіковані особини відмовляються від корму і води, у них підвищується температури тіла, спостерігається пригнічена поведінка, порушення координації рухів, парези, паралічі, риніт, кон'юнктивіт.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100%. Наразі лікування пташиного грипу не розроблено.

Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов'язані зі смертністю тварин та знищенням поголів'я птахів в епізоотичному осередку.

На пташиний грип можуть хворіти і люди.

Для запобігання занесення грипу птиці в домогосподарства необхідно:

  • проводити регулярний клінічний огляд птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які запобігатимуть виникненню захворювання птиці;
  • купувати і продавати птицю в місцях санкціонованої торгівлі за наявності ветеринарних документів;
  • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці);
  • не допускати відвідувачів і сторонніх людей до пташників;
  • не допустити контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними і синантропними птахами;
  • утримувати різні види птахів окремо (не допускати контакту між різними видами);
  • проводити термічну обробку кормів;
  • забій домашньої птиці, призначеної для торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках тощо).

Населення закликають при виявлені незвичної поведінки птиці або у випадку її масової загибелі терміново сповіщати ветеринарів. До прибуття спеціалістів слід дотримуватись правил особистої гігієни та ізолювати птицю з підозрою на захворювання.

У пресслужбі Білоцерківської міської ради зазначили, що повідомляти про виявлення ознак пташиного грипу у домашніх птахів слід до міської державної лікарні ветеринарної медицини. Адреса: м. Біла Церква, вул. Товарна, 27. Тел.: 6-10-23, 6-53-34.

Топ дня

Вибір редакції

На початок