Перейти до основного змісту
На Київщині диких тварин імунізуватимуть від сказу

На Київщині диких тварин імунізуватимуть від сказу

На Київщині розкладають приманки для диких тварин із вакциною від сказу
Вакцина від сказу для диких тварин. Скриншот з відео Червоноградської міської ради

Із 23 вересня у Київській області починають імунізацію диких м'ясоїдних тварин (здебільшого лисиць) проти сказу. На відкритих територіях розкладатимуть приманки з вакциною, які безпечні для людей та свійських тварин.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Facebook.

Приманки мають вигляд брикетів коричневого кольору розміром із сірникову коробку, всередині яких розміщена капсула з вакциною проти сказу. Брикети мають різкий запах м'ясокісткового борошна, що приваблює диких м'ясоїдних тварин.

Приманки розкладатимуть на територіях лісових та сільськогосподарських угідь, крім водних об'єктів та населених пунктів — на узліссях, узбіччях доріг, у заплавах річок, у полях. Речовина безпечна для всіх видів тварин і людей.

Місцевих жителів закликають не чіпати та не знищувати брикети з вакциною, а також не переносити їх в інші місця, аби дикі звірі могли їх відшукати.

Пероральна імунізація від сказу — один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати класично (внутрішньом'язово або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Сказ — це інфекційна хвороба, що може призвести до летальних випадків. Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше — через подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини.

На початку вересня на Київщині у зоні відчуження біля колишнього населеного пункту Буда-Варовичі підтвердили сказ у вовка. У радіусі 10 км ввели карантинні обмеження.

Топ дня
Вибір редакції
На початок