Сезон міграції кажанів: киянам розповіли, що робити, якщо знайшли тварину вдома

Сезон міграції кажанів: киянам розповіли, що робити, якщо знайшли тварину вдома

Кажан у руці людини
Кажан у руці людини. Київський зоопарк

В Україні почався сезон міграції кажанів. Усі види цих тварин — червонокнижні і рідкісні. Киян попереджають, що випадково вони можуть залітати до помешкання людей.

Про це повідомляє пресслужба міської державної адміністрації із посиланням на КП "Київський зоопарк".

Зазначається, що якщо кажани залетіли у помешкання, то потрібно зберігати спокій, не панікувати та не лякатися. У жодному разі не намагайтесь збити тварину в польоті. Потрібно спробувати вимкнути світло, повністю відчинити вікно та ганчіркою направити політ кажанів у його бік.

"Якщо не вдається, дочекайтесь, поки тварини заспокояться та зупинять політ. Вдягніть цупкі будівельні рукавиці або візьміть ганчірку із цупкої тканини та обережно зберіть кажанів до картонної коробки", — йдеться у повідомленні.

Фахівці зауважують, що не потрібно використовувати флісові ганчірки чи інші матеріали, адже в них кажан може заплутатись кігтями. Випускати тварин із коробки необхідно на вулиці з настанням темряви.

"Якщо ж ви боїтеся нашкодити тваринам, то зверніться до спеціалістів із порятунку диких тварин: Українського центру реабілітації рукокрилих (https://batsukraine.org/), Команди порятунку тварин Києва (https://www.karg.kyiv.ua/) тощо", — зазначається у повідомленні.

Також одним із застережних засобів є встановлення протимоскітних сіток на вікна та зачинені вікна й двері у приміщеннях, що не використовуються. Екологи також нагадують, що кажани:

  • не агресивні до людей і не нападуть просто так
  • не п'ють кров і не плутаються у волоссі
  • не передають хвороб повітряно-крапельним шляхом
  • не нищать матеріали оселі/будинку, де сплять

У квітні у Києві у Голосіївському парку волонтери випустили на волю майже 300 реабілітованих кажанів. Охочі кияни могли погодувати тварин та допомогти випустити їх на природу. Наразі в Україні зареєстровано 28 видів кажанів, 8 видів живуть на території НПП "Голосіївський".

Всі вони занесені до Червоної книги та потребують охорони, оскільки їхня популяція поступово втрачає середовища існування, а також на тварин впливає забруднення та інші антропогенні фактори.

На початок