Київщина продовжує забезпечувати необхідними речами та обладнанням військових Збройних сил України. Жителі, зокрема, збирають гроші на дрони та плетуть маскувальні сітки. Наразі військовим підрозділам передали 25 пікапів.
Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Зазначається, що гроші на автівки передала громада Білої Церкви. Наразі пікапи-позашляховики Toyota Hilux придбали для трьох військових частин. Їх українські бійці використовуватимуть для виконання бойових завдань.
Автівки передали військовим:
- зенітного ракетного Білоцерківського полку
- 72 ОМБр імені Чорних Запорожців
- 114 окремої бригади Сил територіальної оборони.
"Автомобілі пройшли ретельну перевірку, щоб жоден не підвів. Від цього залежить не лише оперативність та ефективність виконання завдань, а, насамперед, життя наших захисників та захисниць. Тому разом з громадами та відповідальним бізнесом працюємо над забезпеченням наших героїв надійним транспортом", — сказав Кравченко.
Долучилася до допомоги ЗСУ і Ірпінська громада, поінформував міський голова Олександр Маркушин.
"Крім виділених на позачерговій сесії 5 мільйонів гривень, передали майже півсотні ударних та розвідувальних БпЛА підрозділам, які нині безжально нищать техніку й особовий склад окупантів на найгарячіших напрямках фронту", — сказав Маркушин.
За його словами, військовим направили:
- 10 FPV та 2 Mavic 3T для 207 окремого батальйону ТрО (А7376)
- 10 FPV для 4-ої бригади швидкого реагування НГУ "Рубіж" (А3018)
- 10 FPV для 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила (А0998)
- 13 FPV для бійців військової частини А4046
- 3 Mavic 3T для 3-ої окремої штурмової бригади (А4638)
- 1 Mavic 3T для військової частини А4165.
Раніше повідомлялося, що у Бучанській громаді триває масштабний збір на 100 FPV-дронів для двох підрозділів Збройних сил України. Ініціативу реалізовують спільно із бучанським благодійним фондом "Bravo Ukraine".
Що відомо про допомогу військовим від Київщини
Київщина передала спецпризначенцям ЗСУ безпілотний розвідувальний авіаційний комплекс Мара 2-П. Він розвиває високу швидкість, здатен перебувати у повітрі до 90 хвилин, може працювати на низьких висотах, навіть за несприятливих погодних умов. Установка українського виробництва.
Бучанська громада передала два автобуси і позашляховик для ЗСУ. Вони служитимуть 47 окремій мехбригаді. Коштом місцевого бюджету (1 мільйон 200 тисяч гривень) придбали 10 дронів Mavic 3.
Також громада передала п'ять дронів "Mavic" для прикордонників на передову. БпЛА поїхали на фронт до 15-го мобільного прикордонного загону "Сталевий Кордон", який нині базується на Харківсько-Куп'янському напрямку. Троє з закуплених дронів обладнані тепловізорами для роботи вночі.
Ще бучанці відправили гуманітарний вантаж для Збройних сил. Автомобільні шини, буржуйки та генератор поїхали на передову до підрозділів, де несуть службу жителі Бучі та Ворзеля.
Учні навчальних закладів Бучанської громади зібрали понад 1 мільйон 262 тисячі гривень для військових ЗСУ. Таку суму вдалося отримати на благодійних ярмарках "Зграя дронів". Кошти витратять на закупівлю дронів-камікадзе.
До допомоги долучається і громада Броварів. Військовим із 72 бригади ім. Чорних Запорожців передали 4 міні-екскаватори. Придбали їх коштом міського бюджету. Сучасна та маневрена техніка дозволить максимально швидко облаштовувати оборонні позиції та будівництво фортифікацій.
В Ірпені за кошти місцевого бюджету придбали ударні та розвідувальні БпЛА. Їх передали бійцям бригади "Буревій" Нацгвардії. Дрони-камікадзе для українських бійців передали також діти з Гаврилівки. Таку допомогу направили учні школи та дитячого садочка. Збір провели у межах акції "Зграя дронів".
Волонтери із Блиставиці сплели понад 10 тисяч квадратних метрів захисних сіток, які направили для бійців Збройних сил України. Місцеві жителі організували роботу одразу після окупації. Волонтерський осередок облаштували у Будинку культури. Жителі Здвижівського старостинського округу виготовили більше 500 маскувальних сіток. Їх також відправили військовим на передову.