Готовність до нового опалювального сезону на Київщині становить 80%. Триває робота над забезпеченням населених пунктів альтернативними джерелами енергії.
Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Напередодні, 20 серпня, він брав участь у Конгресі місцевих та регіональних влад під головуванням президента Володимира Зеленського.
Учасники зібрання обговорювали виклики, які стоять перед кожним регіоном та громадами. Зокрема, підготовку до нового навчального року, забезпечення енергостійкості громад та підготовку до опалювального сезону.
"Готовність до нового опалювального сезону на Київщині вже сягнула 80%. Разом з громадами працюємо над забезпеченням наших населених пунктів альтернативними джерелами енергії, встановленням когенераційних установок, сонячних електростанцій, газових мінікотелень, термомодернізацією будівель. Все, щоб максимально комфортно пройти осінньо-зимовий період та забезпечити необхідними послугами людей", — повідомив начальник КОВА.
Також, за словами Руслана Кравченка, Київщина продовжує підготовку закладів освіти до нового навчального року. Дитсадки і школи забезпечують укриттями, аби якомога більше дітей відвідували навчальні заклади очно чи у змішаному форматі — онлайн та офлайн. Нині в закладах освіти Київщини налічується 1285 укриттів.
Крім того, обласна влада працює над полегшенням доступу дітей до закладів освіти. Так, для громад закуповують автобуси, аби учні, які не можуть пішки дістатися шкіл, мали змогу відвідувати навчальні заклади.
Що відомо про підготовку Київщини до опалювального сезону
На початку липня у КОВА обговорювали питання необхідності та можливості встановлення сонячних електростанцій, когенераційних установок, генераторів та інших джерел альтернативного живлення.
Йшлося, зокрема, про те, що територіальні громади мають актуалізувати та надати інформацію про об'єкти, де можливо та необхідно встановити сонячні електростанції.
Також триває заготівля дров для комерційних установ та населення. Найбільша кількість заявок надходить від Білої Церкви, Борисполя та Богуслава. Територіальні громади мають подати заявки, щоб вчасно забезпечити твердим паливом своїх жителів.
Згодом у КОВА поінформували, що в межах підготовки області до опалювального сезону планується встановити 19 когенераційних установок у 6 громадах області.
Це — установки на 12,5 МВт з газопоршневим двигуном, які генеруватимуть теплову й електричну енергію для міських котелень.
Також укладені 10 ЕСКО-договорів на проєкти з енергоефективності, на об'єктах інфраструктури встановлюються сонячні електростанції.