Відбудова "Охматдиту": очільник МОЗ хоче зустрітися з підприємцями перед оголошенням нового тендеру

Відбудова "Охматдиту": очільник МОЗ хоче зустрітися з підприємцями перед оголошенням нового тендеру

Відбудова "Охматдиту"
Розбирання завалів одного з корпусів дитячої лікарні Охматдит, Київ, 8 липня 2024 р. Суспільне Новини/Олександр Магула

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко запросив на зустріч представників будівельних компаній, які мають досвід реалізації інфраструктурних проєктів у сфері охорони здоров'я. Хоче обговорити потенційну участь у новому тендері на відбудову дитячої лікарні "Охматдит".

Про це очільник МОЗ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Запрошую будівельні компанії, які мають досвід реалізації інфраструктурних проєктів у сфері охорони здоров'я та відповідають критеріям доброчесності, долучитися до спільної зустрічі цього четверга, 8 серпня, аби обговорити потенційну участь у новому тендері на проведення поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ Охматдит", — йдеться у дописі посадовця.

Ляшко зазначив, що невдовзі запрацює Рада з відновлення, яка забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення, зокрема це стосується дотримання прозорості й доброчесності при виборі підрядника для виконання будівельних робіт.

"Однак, для нас важливо провести попередні консультації з бізнесом, аби запропонувати такі умови та критерії на розгляд Ради з відновлення, які дозволять залучити якомога якіснішу вибірку учасників, що потенційно спроможні не просто відбудувати Охматдит, а й зробити його ще кращим, потужнішим та сучаснішим", — зазначив міністр охорони здоров'я.

Для участі слід заповнити форму за посиланням.

Що відомо про створення спеціальної ради з відновлення "Охматдиту"

Ця рада повинна забезпечувати громадський контроль за всіма процесами відновлення "Охматдиту". Рада також стежитиме за дотримання прозорості та доброчесності під час вибору підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього оздоблення будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу. Складатиметься — із 15 осіб. Її склад МОЗ затверджуватиме у два етапи. На першому — відберуть благодійників, які зробили найбільші пожертви, також по одному представнику від міністерства і лікарні. На другому етапі відберуть сім представників громадських об’єднань, які працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів.

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.

На початок