Продавали неіснуючі генератори: на Київщині затримали трьох підозрюваних, ще один — в розшуку

Продавали неіснуючі генератори: на Київщині затримали трьох підозрюваних, ще один — в розшуку

Київська обласна та Броварська окружна прокуратури направили до суду звинувачення стосовно трьох учасників організованої групи. Їх підозрюють у шахрайстві.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що наприкінці 2022 року підозрювані створили вебсайти на яких розміщували фейкові оголошення про продаж генераторів. В цей період вони мали попит через блекаути.

У спілкуванні з потенційними покупцями з різних куточків України вони переконували їх перераховувати повну передплату на підконтрольні банківські рахунки. Отримавши гроші, більше на зв'язок не виходили.

"У такий спосіб обвинувачені ошукали 33 особи і заволоділи понад 1,2 млн грн. Отримані від злочинної діяльності кошти організатор розподіляв між усіма учасниками групи", — йдеться у повідомленні.

За ч.4 ст.190Заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно в умовах воєнного стану, організованою групою Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до восьми років ув'язнення. Стосовно четвертого фігуранта матеріали розслідування виділили в окреме кримінальне провадження, оскільки він перебуває в розшуку.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

У Києві судитимуть чотирьох чоловіків, які під час утримання в СІЗО організували шахрайську схему з продажу неіснуючих генераторів в інтернеті. Арештанти видавали себе за військових, аби ошукані покупці не поспішали звертатись до поліції.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру організаторці та двом учасникам злочинної групи. Їх підозрюють у тому, що вони ошукали щонайменше 40 людей, привласнивші їхні гроші. Фігуранти у соцмережах, месенджерах та на сайтах пошуку роботи публікували оголошення, в яких пропонували українцям працевлаштування у Швеції.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.

На початок