Жінці, яка розгромила могили загиблих воїнів, вручили підозру

Жінці, яка розгромила могили загиблих воїнів, вручили підозру

Доповнено
Пошкоджена могила Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі"
Пошкоджена могила Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі". Київ, Аскольдова могила, 20 червня 2024 року. Анна Железняк/Суспільне

Жінці, яка розгромила могили загиблих воїнів — Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка, вручили підозру. Ведеться слідство.

Про це повідомили кореспондентам Суспільного у Київській міській прокуратурі.

"Зловмисниця з хуліганських мотивів нанесла більше 20 ударів палицею по могилах захисників, зірвала та поламала пам'ятні таблички, розбила лампадки. Правоохоронці у той же день розшукали жінку", — пізніше зазначили у відомстві.

Кореспондентам Суспільного правоохоронці уточнили, що після отримання результатів від медиків, ймовірно буде подане клопотання про поміщення жінки в медичний заклад, зважаючи на стан її здоров'я. Коли відбудеться судове засідання у цій справі — наразі невідомо.

За наругу над могилами захисників України, вчинену з хуліганських мотивів (ч.3 ст.297 Кримінального кодексу України) підозрюваній загрожує до 7 років позбавлення волі.

Вчора, 20 червня у Києві на могилах загиблих воїнів — Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", Андрія Пільщикова "Джуса" та Павла Петриченка жінка вчинила розгром. На могилах були зірвані та поламані пам'ятні таблички, розбиті лампадки та понівечено державний прапор України.

У вересні у Києві з могили загиблого в авіатрощі на Житомирщині пілота Андрія Пільщикова "Джуса" вкрали шеврони, які там залишили його побратими. У жовтні шеврони вкрали вдруге. "На цей раз більшість залишились в безпеці, бо вони замкнені на вітрині. Але пропали всі, які люди позалишали самостійно", — повідомила тоді волонтерка та його дівчина Меланія Подоляк.

На початок