Київ та Гаага посилять розвиток двосторонньої співпраці — Поворозник

Київ та Гаага посилять розвиток двосторонньої співпраці — Поворозник

Прапори Нідерландів і України
Прапори Нідерландів і України. КМДА

Київ та Гаага посилять розвиток двосторонньої співпраці. Наразі відбувся перший візит мера Гааги Яна ван Занена до Києва. Зустріч відбулася на виставці голландського та українського живопису із приватних колекцій, що наразі експонується в Музеї Ханенків.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Можливо хтось скаже, що під час війни мистецтво не на часі. Утім на моє переконання якраз навпаки: мистецтво підтримує під час війни. Мистецтво підтримує ментальне здоров'я людей і не дає занепасти духом, вселяє віру та дає надію на краще. Виставка, яку привезли з міжнародного міста миру та справедливості, дуже символічна для нас, адже ми, українці, дуже чекаємо на справедливу перемогу", — сказав заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Також, за його словами, Київ зацікавлений у втіленні ініціатив щодо всебічного розвитку двосторонніх відносин та націлений на розвиток двосторонньої співпраці з містом Гаага. Під час зустрічі обговорили, зокрема, безпекову ситуацію в місті.

"Можливість побачити виставку "Гаага — Київ" особисто була емоційним досвідом. Із моменту початку війни такі виставки стають дедалі важливішою частиною ідентичності та культури народу України. Як міжнародне місто миру та справедливості, Гаага пишається тим, що твори мистецтва з добірки одного з її найвидатніших колекціонерів мистецтва виставлені в Києві. Це знак нашої солідарності з народом Києва, України та підтримки свободи вираження думок будь-де", — сказав мер Гааги Яном ван Заненом.

У КМДА зазначили, що для Києва наразі пріоритетним є забезпечити безперебійну роботу міських служб. Зокрема, йдеться про надання якісних комунальних і муніципальних послуг у транспорті, медицині, освіті, а також безперебійне водо- та електропостачання, функціонування критичної інфраструктури тощо.

16 травня у Музей Ханенків у Києві за підтримки посольства Нідерландів відкрилась виставка картин, привезених з Європи. Твори представників Гаазької школи живопису виставили на показ у столиці на знак солідарності та підтримки українців, які ведуть боротьбу з російською агресією.

Назва виставки — "Гаага-Київ. Живопис кінця ХІХ-початку ХХ століття із колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків". Її ініціював голландський колекціонер Віллем Ян Гoґстедер. Як зауважили організатори, це вперше під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну привозять старе європейське мистецтво.

На початок