Лікуватимуть пацієнтів після інфарктів: для лікарні Білої Церкви закупили ангіограф

Лікуватимуть пацієнтів після інфарктів: для лікарні Білої Церкви закупили ангіограф

Лікування інфаркту міокарда: у Білоцерківській міській лікарні №1 з'явився ангіограф
Білоцерківська міська лікарня №1. КОВА

У Білоцерківській міській лікарні №1 відтепер надаватимуть оперативну допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. Це стало можливим після придбання для медзакладу ангіографа за кошти місцевого бюджету.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, в інфарктне відділення міської лікарні №1 у Білій Церкві щороку приймає майже 200 пацієнтів із гострим інфарктом міокарда. Їм надавали ургентну допомогу, але через відсутність ангіографа пацієнти мали проходити подальше лікування в Київській обласній лікарні.

"Це втрата часу. Бо в таких випадках кожна хвилина має значення. Щоб оперативно рятувати та якісно лікувати пацієнтів, для лікарні Білої Церкви коштом місцевого бюджету закупили необхідне медобладнання", — зазначив Руслан Кравченко.

Ангіограф — прилад для дослідження судин (артерій, вен), що дозволяє визначити місце звуження або закупорки судини.

Лікуватимуть пацієнтів після інфарктів: для лікарні Білої Церкви закупили ангіограф
Ангіограф, м. Біла Церква, Київська область, червень 2024 р. КОВА

Як зауважив очільник КОВА, відтепер улікарні Білої Церкви є всі умови для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Зокрема, є відділення кардіореанімації на 12 ліжок з сучасним медобладнанням та підготовленим персоналом.

"Попри всі виклики, які виникли через російську агресію, знаходимо ресурс для підвищення якості надання медпослуг та оновлення медобладнання", – заявив Кравченко.

За даними КОВА, в межах обласної програми "Здоров'я Київщини на 2024-2026 роки" з обласного бюджету передбачено виділити майже 76 млн грн на модернізацію реабілітаційного обладнання. До придбання обладнання долучаються і громади.

У квітні стало відомо, що міжнародні партнери у межах співпраці з Київщиною нададуть медзакладам регіону гуманітарну допомогу: лікарні отримають обладнання та медичні вироби на суму близько 11 мільйонів гривень.

На початок