Вакцинація домашніх тварин: на Київщині виявили сказ у кота

Вакцинація домашніх тварин: на Київщині виявили сказ у кота

На Київщині у одній із громад виявили у домашньої тварини сказ. Наразі ветеринари проводять щеплення здорових домашніх мешканців.

Про це повідомляє у Facebook Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Зазначається, що захворювання на сказ виявили у домашнього кота. Тварина жила у приватній садибі у селі Чепиліївка Узинської міської територіальної громади.

Наразі спеціалісти Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини проводять щеплення здорових тварин проти сказу. Громадян просять із розумінням ставитися до цих профілактичних заходів.

"Пам'ятайте, медицина на сьогоднішній день не має методів та засобів лікування сказу. Тільки своєчасне щеплення ваших улюбленців захистить їх та головне вас від цієї смертельної інфекції", — йдеться у повідомленні.

Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної медицини знаходиться за адресою: Біла Церква, вул.Товарна, 27. Тел.: 6-10-23, 6-53-34.

Сказ — це інфекційна хвороба, що може призвести до летальних випадків. Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше — через подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини.

Працівники Держпродспоживслужби у травні розкладали приманки на території лісопаркових зон Києва для вакцинації диких тварин від сказу.

Що відомо про випадки сказу в Києві та області

У лютому 2024 року випадок сказу підтвердили у Таращанській громаді Київщини. Там захворів собака в одному з домогосподарств. У громаді почали кампанію з імунізації тварин.

До того випадок сказу на Київщині зафіксували восени минулого року в селі Путрівка поблизу Василькова. Захворів собака в одному з домогосподарств. У 10-кілометровій зоні навколо населеного пункту запровадили карантин.

На початку жовтня 2023 року в селі Мирівка на Київщині також запровадили карантин через виявлений сказ у кота.

Тогоріч у вересні у Київській області почали імунізацію диких та бродячих тварин проти сказу. На території регіону розкидали їстівні брикети з вакциною.

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці запровадили карантин.

На початку лютого минулого року в Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початок