Нові прогулянки містом: у Києві організовують безоплатні екскурсії

Нові прогулянки містом: у Києві організовують безоплатні екскурсії

Пішохідний міст-хвиля на Оболоні
Пішохідний міст-хвиля на Оболоні. Віталій Кличко/Telegram

У Києві для містян та гостей столиці, крім традиційних екскурсій, організовують дві нові прогулянки. Маршрут пролягатиме двома районами міста.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що після успішних прогулянок Оболонню, в адміністрації вирішили розширити цикл екскурсій районами столиці. Тож цього тижня для охочих організовують екскурсії Святошинським і Голосіївським районами.

"Екскурсійні маршрути розроблені відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік", — йдеться у повідомленні.

Під час екскурсії "Святошинське намисто", можна буде дізнатися про те, як створювали та розбудовували цей район — від невеликого курортно-дачного передмістя Києва до густонаселеного житлового масиву. Також учасникам розкажуть про про видатних особистостей, які тут жили. Прогулянку організують у середу, 12 червня, о 19:00. Зареєструватися можна за посиланням.

Одна із екскурсій адаптована для людей із порушеннями слуху: "Меценати Києва". Під час прогулянки можна буде дізнатися про традиції благодійництва та про відомі родини меценатів, які жили в місті більше століття тому. Також розкажуть про їхній внесок у збереження музейних цінностей, адже вони перетворювали власні оселі на музеї чи молитовні будинки. Екскурсія проводитиметься в супроводі перекладача жестової мови у четвер, 13 червня, о 12:30.

На екскурсії "Прогулянка сучасною Оболонню", учасники пройдуться житловим масивом від станції метро "Мінська" до Оболонської набережної та парку "Наталка". Містяни та гості столиці дізнаються про історію облаштування й створення цікавих меморіалів та об'єктів інфраструктури в цій місцевості, серед яких — новий пішохідний міст, що з'єднує набережну з Оболонським островом. Екскурсія відбудеться у четвер, 13 червня, о 19:00.

"Київ: стежиною воєнної історії": жителі та гості міста зможуть оглянуть низку об'єктів мілітарної історії міста, а також дізнаються про події багаторічної боротьби за незалежність України, що триває й донині. Екскурсію проведуть у п'ятницю, 14 червня, о 14:00.

Екскурсія "Зустріч на перехресті Науки" — прогулянка Голосіївським районом. Під час неї охочі прогуляються мальовничими куточками району, який є осередком низки провідних науково-дослідних інститутів України. Також довідаються про здобутки та відкриття відомих науковців, які тут жили та працювали. Зустріч запланована у п'ятницю, 14 червня, о 18:00.

Екскурсія "Київ історичний" познайомить з історією стародавнього міста, його пам'ятками, архітектурою та Подолом. Прогулятися можна у суботу, 15 червня, о 11:00.

Під час екскурсії "Шлях української державності" учасники почують розповідь про боротьбу за українську державність часів Гетьманщини, дізнаються про державні утворення України, які засновувалися століття тому, а також ознайомляться з історією проголошення Незалежності України та боротьби за її майбутнє в новітній історії. Відбудеться: у суботу, 15 червня, о 12:00.

Дитяча квест-екскурсія "Пізнаємо Київ — обираємо професію" — це спільна прогулянка, під час якої дітям та їхнім батькам розкажуть про різноманітні події в історії України, а також пояснять сутність низки професій. В ігровій формі юні дослідники виконуватимуть задачі, розв'язання яких розкаже про гасло для української столиці. Квест організують у суботу, 15 червня, о 13:00.

Маршрут екскурсії "Київ — наймальовничіша столиця Європи" проведе учасників вулицями історичного Голосієва. Пейзажі, що поєднують колоритність архітектурних стилів із величезним розмаїттям дерев і рослин, продемонструють, що недарма Київ у рейтингу найзеленіших європейських міст. Зустріч відбудеться у неділю, 16 червня, о 13:00.

У КМДА нагадують, що реєстрація на екскурсії обов'язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком. Місця зустрічей вказані в реєстраційних анкетах.

На початок