Реконструкція Шулявського шляхопроводу: із переможця тендера стягнуть більше 1 млрд грн

Реконструкція Шулявського шляхопроводу: із переможця тендера стягнуть більше 1 млрд грн

Шулявський шляхопровід
Шулявський шляхопровід. Київська міська прокуратура

Господарський суд задовольнив позов про стягнення до держбюджету більше 1 млрд гривень з переможця тендера на реконструкцію Шулявського шляхопроводу в Києві.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Встановили, що товариства у відкритих торгах порушили законодавство у сфері економічної конкуренції.

Антимонопольний комітет визнав, що переможець торгів і ще одна компанія діяли не самостійно, а узгоджували свої дії та не змагались між собою.

На виконання укладеного ще в 2018 році договору з переможцем торгів, останній отримав більше 1 млрд гривень із місцевого бюджету. Проте роботи з реконструкції транспортної розв'язки досі не закінчені.

Київська міська прокуратура звернулась із позовом про визнання недійсними рішення тендерного комітету, договору генерального підряду та застосування відповідних наслідків шляхом стягнення зазначеної суми в дохід держави.

Господарський суд міста Києва 4 червня погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі.

Що відомо про реконструкцію Шулявського шляхопроводу

Київрада у грудні 2022 року внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку Києва. Ними передбачено, що у 2023 році в столиці продовжать будівництво на ділянках Київської кільцевої дороги, реконструкцію Шулявського шляхопроводу та розвиток метро. Фінансування робіт буде вдвічі меншим, ніж до війни.

Старий Шулявський міст частково обвалився 27 лютого 2017 року. Відкриття відреконструйованого шляхопроводу відбулось наприкінці грудня 2019 року. Підрядник надав гарантію на якість робіт – 50 років.

До кінця 2023 року у межах реконструкції транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі планували завершити ремонт підземного переходу.

На початок