СБУ знайшла антиукраїнську літературу в мережі церковних лавок УПЦ МП

СБУ знайшла антиукраїнську літературу в мережі церковних лавок УПЦ МП

шеврон сбу
Шеврон СБУ. СБУ

У мережі церковних лавок УПЦ МП поширювали антиукраїнську літературу. Правоохоронці вилучили проросійські видання, які пропагували релігійну нетерпимість та виправдовували війну РФ.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Зазначається, що партії таких примірників виявили в Ужгороді, Житомирі, Миколаєві та Києві на території однієї з мереж церковних лавок УПЦ (МП).

"Власники цих крамниць оптом замовляли пропагандистську літературу в типографії на Тернопільщині", — йдеться в повідомленні.

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що у знайдених примірниках виправдовувалася збройна агресія РФ, містилися заклики до міжконфесійної ворожнечі та релігійної нетерпимості.

Власниці однієї з крамниць повідомили підозру за ч. 1 ст. 300 ККУСанкція статті передбачає штраф або пробаційний нагляд до 3 років, або обмеження волі на той самий строк — ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

У СБУ додали, що триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та осіб, причетних до підривної діяльності проти України.

На початок