Створять кулінарний та будівельний хаби: заклади освіти Київщини отримали гранти

Створять кулінарний та будівельний хаби: заклади освіти Київщини отримали гранти

На Київщині Васильківський професійний ліцей та Броварський професійний коледж стали одними із 10 переможців у Швейцарсько-українському проєкті DECIDE — "Децентралізація для розвитку демократичної освіти" у напрямі "Підтримка реформи професійної освіти в Україні".

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації.

Зазначається, що у рамках проєкту заклади профосвіти отримають по 3,6 млн гривень гранту на створення сучасного профорієнтаційного хабу. На базі Васильківського професійного ліцею заплановано створення сучасної кулінарної майстерні, а у Броварському професійному коледжі — хабу будівельного напряму.

У КОВА поінформували, що заклади-переможці тісно співпрацюватимуть з територіальними громадами. Для учнів середніх і старших класів організовуватимуться різноманітні профорієнтаційні заходи, екскурсії на підприємства, планується також розбудова системи кар'єрного супроводу здобувачів освіти тощо.

За словами заступниці голови КОДА Жанни Осипенко, перед закладами освіти відкриваються такі нові можливості:

  • розробка стратегії розвитку закладів — створення чіткої дорожньої карти для довгострокового розвитку закладу професійної (професійно-технічної) освіти
  • підтримка викладачів та майстрів — участь у програмах професійного розвитку для підвищення їхньої кваліфікації та актуалізації знань
  • оновлення матеріально-технічної бази та впровадження сучасних виробничих технологій
  • поліпшення партнерства з бізнесом — розширення співпраці з місцевими підприємствами для забезпечення здобувачів освіти реальними можливостями для проходження практики на виробництві та працевлаштування.

"Підтримка професійної освіти в умовах війни — надзвичайно важлива. Гранти дозволять готувати висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців у сферах громадського харчування та будівництва, що сприятиме економічному розвитку регіону", — сказала Осипенко.

На початок