Музей Майдану звернувся до Фонду держмайна щодо збереження готелю "Україна"

Музей Майдану звернувся до Фонду держмайна щодо збереження готелю "Україна"

готель "Україна", Революція Гідності
Готель "Україна" (позаду) під час Революції Гідності. Національний музей Революції Гідності/Facebook/Максим Баландюх

Музей Майдану звернувся до уряду та Фонду держмайна з проханням забезпечити збереженість об'єкта культурної спадщини будівлі готелю "Україна".

Про це повідомили на сторінці Національного музею Революції Гідності у Facebook.

У користуванні ДП "Готель "Україна" наразі перебуває нерухомий об'єкт культурної спадщини "Будівля готелю "Україна", який має пам'яткоохоронний статус.

Команда Музею Майдану просить врахувати інформацію про законодавчі обов'язки зберігати предмет охорони при проведенні аукціону.

Зазначається, що цей об'єкт входить до складу пам'ятки історії місцевого значення "Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вулиці Інститутської у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року", охоронний № 946-Кв (наказ Мінкульту від 15.10.2014 № 869).

У музеї нагадують, що готель "Україна" є значним історичним об'єктом, котрий репрезентує історичні події Революції Гідності. Тоді у фоє будівлі розміщувався медичний пункт протестувальників.

"Південний фасад будівлі (з боку від Національного банку України) має сліди від влучання куль, які з'явилися тут 20 лютого 2014 року. Все це становить історико-культурну цінність і має охоронятися", — йдеться в повідомленні.

ФДМУ оцінив готель "Україна" в центрі Києва у мільярд гривень і планує влітку виставити будівлю на продаж.

На початок