Біжу заради маленьких сердець: у Києві відбувся 31-й "Пробіг під каштанами"

Біжу заради маленьких сердець: у Києві відбувся 31-й "Пробіг під каштанами"

Пробіг під каштанами
Військовослужбовці — учасники 31-го "Пробігу під каштанами". Київ, 26 травня 2024 року. Суспільне Київ/Влада Прізова

Сьогодні, 26 травня, у День Києва відбувся 31-й щорічний благодійний "Пробіг під каштанами". У столиці учасники подолали п'ятикілометровий маршрут від пам’ятника засновникам Києва, що на набережній Дніпра, до пам’ятника "Малюки засновники Києва" на Поштовій площі. Загалом участь у пробігу взяли понад 7 тисяч людей у різних містах України та світу.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Незмінний лозунг заходу — "Біжу заради дитячих сердець". Зібрані від реєстрації кошти передадуть Центру дитячої кардіології та кардіохірургії на закупівлю необхідного медобладнання.

Біжу заради маленьких сердець: у Києві відбувся 31 "Пробіг під каштанами"
Команди "Пробігу під каштанами". Київ, 26 травня 2024 року. Суспільне Київ/Влада Прізова

Колишній маленький пацієнт Центру 6 річний Дмитро вдруге долучається до "Пробігу під каштанами". Хлопчик народився з вадою серця і йому зробили дві операції саме на тому обладнанні, яке придбали на зібрані від пробігу кошти, розповіла Суспільному його мама Олена Рожкова.

"Ми долучилися до пробігу від народження дитини. Це буде у нас шостий раз. Але цього разу ми підемо на дитячий пробіг, Діма хоче перемогти. Вдруге буде бігти. Але приймав участь ще в ходунках, коли ще ходити не вмів", — сказала жінка.
Біжу заради маленьких сердець: у Києві відбувся 31 "Пробіг під каштанами"
Учасниця "Пробігу під каштанами" Олена Рожкова з сином Дмитром. Київ, 26 травня 2024 року. Суспільне Київ/Влада Прізова

Цього року до "Пробігу під каштанами" долучилися військовослужбовці. Вперше участь бере начальник з фізичної підготовки і спорту Північного Київського територіального управління Національно гвардії Сергій Часник. Загалом, каже він, в його команді 116 військових.

"Це важливо попри війну. Має бути фізична активність. Це заходи, які дають можливість військовим морально-психологічно розвантажуватись. Мета цього заходу (збір коштів на медобладнання — ред.) — дуже правильно і благородно", — зазначив Сергій Часник.
Біжу заради маленьких сердець: у Києві відбувся 31 "Пробіг під каштанами"
Руханка перед стартом "Пробігу під каштанами". Київ, 26 травня 2024 року. Суспільне Київ/Влада Прізова

Як і минулого року через воєнний стан учасники "Пробігу під каштанами" не збиралися на єдиній локації, а вийшли на прогулянку чи пробіжку у будь-якому безпечному місці у будь-якій країні світу.

Цьогоріч захід вирішили не організовувати традиційно для всіх. Стартували лише амбасадори заходу та військові. Усі інші охочі можуть доєднатися до пробігу онлайн обравши будь-яку локацію.

"У нас невелика команда — це команда амбасадорів і команда захисників, які пробіжать цю 5-кілометрову дистанцію. Основна наша ідея — це ж не спортивне змагання. Якщо людина хоче долучитися, відкрити частинку свого серця і допомоги тому, хто цього зараз потребує, це дуже добре. У нас об’єднуються в команди і бігають закордоном. І цього року підтримали деякі посольства України закордоном", — розповіла Суспільному організаторка "Пробігу під каштанами" Ірина Кузнецова.

Що відомо про благодійний спортивний захід "Пробіг під каштанами"

"Пробіг під каштанами" — щорічна спортивно-благодійна акція, яка традиційно відбувається з 1993 року, а з 1994 — під час святкування Дня Києва і проходить в останню неділю травня.

Дистанція основного благодійного пробігу — 5 км. Окрім основного, найчисельнішого благодійного старту, в програмі, зазвичай, проходить "Дитячий пробіг", "Пробіг в ходунках", "Спортивний пробіг", "Пробіг мужніх".

У 2010 році "Пробіг під каштанами" увійшов до Книги рекордів України як наймасовіший спортивно-атлетичний захід, у якому взяли участь 15 100 людей.

29 травня 2022 року, незважаючи на повномасштабне російське вторгнення, відбувся 29-й благодійно-спортивний захід "Пробіг під каштанами". Учасники могли вийти на символічний старт із будь-якого безпечного куточка України та світу протягом всього дня.

Минулого року до "Пробігу під каштанами" долучилися 7 335 учасників з понад 30 міст та селищ України, а також майже всіх континентів світу. Завдяки благодійним внескам вдалося зібрати мільйон гривень на обладнання для відкритих кардіохірургічних операцій.

На початок