Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві та Львові на 9 травня

Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві та Львові на 9 травня

Контррозвідка СБУ запобігла чотирьом терактам у Києві, які мали відбутися 9 травня 2024 року. У результаті багатоетапної спецоперації у столиці затримали агентів російської розвідки, які встановлювали вибухові пристрої в будівельних гіпермаркетах відомої мережі та біля одного із кафе. Ці ж агенти готували теракти у Львові.

Про це інформують у пресслужбі СБУ та Офісі Генпрокурора.

У Службі безпеки розповідають, що саморобні вибухові пристрої були замасковані в упаковки з-під чаю. Вони складалися із таймера, детонатора і пластичної вибухівки із запалювальною сумішшю, яка мала спричинити масштабні пожежі.

Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві на 9 травня
Вибухівка, яку знайшли співробітники СБУ. Київ, 13 травня 2024 року. СБУ

"За задумом російської спецслужби, вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності гіпермаркетів, щоб завдати максимальної шкоди цивільному населенню. Крім того, її планували розмістити серед легкозаймистих матеріалів – щоб таку пожежу не вдалося швидко ліквідувати", — йдеться у повідомленні.

Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві на 9 травня
СБУ запобігла терактам у Києві на 9 травня. СБУ

Ще один теракт мав відбутися біля популярного київського кафе. Російські агенти хотіли закласти вибухові пристрої у запарковану поруч автівку.

Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві на 9 травня
Один із затриманих СБУ з агентурно-бойової групи російського ГРУ, яка планувала серію терактів у Києві, 13 травня 2024 року. СБУ

Таким чином, зазначають у СБУ, головне управління генштабу збройних сил РФ (більш відоме як ГРУ) хотіло дестабілізувати ситуацію в Україні, а також надіслати сигнал у символічний для них день 9 травня про нібито наявність у Києві російського підпілля, яке чекає приходу "руського міра".

Контррозвідка Служби безпеки встановила, що куратором терактів РФ був співробітник гру Юрій Сизов, який проходить службу у військовій частині №92154.

"Він особисто давав вказівки завербованим агентам і навіть записав відеоінструкцію із встановлення вибухового пристрою в одному з магазинів цієї ж мережі у московській області", — розповідають у СБУ.

Служба безпеки тривалий час стежила за його діяльністю і документувала дії агентури. Зокрема, Юрій Сизов відповідав ще за проведення диверсії в Україні, яка мала відбутися на Львівщині у лютому 2024 року. Тоді СБУ також зіграла на випередження і запобігла вибухам.

"Зараз Служба безпеки встановила увесь ланцюжок цієї мережі, включаючи агентурно-бойові групи, контрабандистів, які доставляли вибухівку із території РФ, а також безпосередніх виконавців теракту: їх затримали на гарячому, коли ті встановлювали вибухові пристрої в третьому гіпермаркеті", — йдеться у повідомленні.

Наразі затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених ними злочинів, зокрема за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 (державна зрада); ст. 113 (диверсія); ст. 258 (терористичний акт). Їм загрожує довічне ув’язнення.

У Офісі Генпрокурора додали, що упіймані агенти російської розвідки також готували теракти у Львові.

За даними слідства, підозрювані на виконання завдання представника спецслужб РФ мали закласти вибухові пристрої на одному із підприємств оборонного призначення у Львові. Там правоохоронці виявили 4 саморобні вибухові пристрої.

Планували вибухи в гіпермаркетах та біля кафе. СБУ запобігла терактам у Києві та Львові на 9 травня
Правоохоронці запобігли серії терактів у Києві та Львові. Офіс Генпрокурора

Ще 15 вибухових пристроїв були замасковані під харчі у Києві, розповіли в Офісі Генпрокурора.

На початок