Три історичні будівлі у Києві внесуть до Державного реєстру нерухомих пам'яток

Три історичні будівлі у Києві внесуть до Державного реєстру нерухомих пам'яток

Контрактовий будинок
"Контрактовий будинок" у Києві. Київська міська прокуратура/Telegram

У Києві три будівлі мають занести до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Їм повинні присвоїти статус об'єктів національного значення.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що у липні минулого року Подільська окружна прокуратура звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства культури та інформаційної політики України. Йшлося про зобов'язання занести до Державного реєстру нерухомих пам'яток України трьох пам'яток культурної спадщини.

У прокуратурі поінформували, що після відкриття провадження, Мінкульт добровільно виконав вимоги, викладені у позові прокурора. Відомство подало до Кабінету Міністрів України відповідний проєкт постанови.

Мова йде про:

  • "Контрактовий будинок", 1817 р., охоронний №16 (вул. Межигірська, 1)
  • "Старий академічний корпус", 1703-1740 р.р., охоронний №15/1 (вул. Г.Сковороди, 2)
  • "Новий академічний корпус" 1822-1846 р.р., охоронний №15/5 (вул. Г.Сковороди).

"Таким чином, після прийняття відповідної постанови Кабінетом Міністрів України зазначені об'єкти культурної спадщини будуть занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятки національного значення", — йдеться у повідомленні.

"Контрактовий будинок" — історичний торговельний дім на Контрактовій площі на Подолі в Києві, зведений у 1815—1817 роках. Один із нечисленних взірців архітектури класицизму в місті. Назва споруди пов'язана з контрактами, тобто торговельними угодами, які укладались у його приміщенні.

"Старий академічний корпус" — навчальний корпус Києво-Могилянської академії, збудований у першій половині XVIII століття у стилі українського бароко. Належить до комплексу споруд Братського монастиря.

"Новий академічний корпус" — навчальний корпус Національного університету "Києво-Могилянська академія" у стилі пізнього класицизму, розташований у південній частині академічного подвір'я. Будувався протягом 1822—1825 років та добудовувався пізніше.

На початок