У Броварській громаді диких тварин вакцинуватимуть від сказу

У Броварській громаді диких тварин вакцинуватимуть від сказу

У Броварській громаді стартує весняна імунізація диких тварин від сказу
Лисиця. Фото ілюстративне: Pixabay

З 7 по 10 травня на території Броварської громади проводитимуть весняну імунізацію диких м'ясоїдних тварин проти сказу. У лісах навколо населених пунктів розкладатимуть їстівні приманки з вакциною.

Про це інформує Броварська міська територіальна громада в Telegram.

Фахівці Держпродспоживслужби разом з лісівниками вручну розкладатимуть брикети з вакциною у лісах, біля річок, на узбіччях автодоріг, сільгоспугіддях. Це робитимуть з урахуванням мінної небезпеки. Ділянки, де відбуватиметься імунізація, погодили з районними військовими адміністраціями.

Желеподібні капсули з вакциною від сказу для диких тварин поміщають у невеликі їстівні брикети, зроблені з кісткового борошна. Їх розкидають у природному середовищі. Такий вид вакцинації називають пероральним. Коли звір з'їдає приманку, в нього формується імунітет до захворювання. Брикети — безпечні для домашніх тварин і людей. Фахівці просять, у разі виявлення брикетів, не переміщати їх на інші місця і не руйнувати.

Сказ — це інфекційна хвороба, що може призвести до летальних випадків. Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше — через подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини.

Працівники Держпродспоживслужби раніше попереджали, що у травні розкладатимуть приманки на території лісопаркових зон Києва для вакцинації диких тварин від сказу.

Також київські ветеринари запроваджують поїздки до притулків для бездомних тварин, де їх вакцинуватимуть і стерилізуватимуть.

На початок