6000 доларів за "інвалідність": на Київщині викрили незаконну схему виїзду ухилянтів за кордон

6000 доларів за "інвалідність": на Київщині викрили незаконну схему виїзду ухилянтів за кордон

МСЕК дав фейков довідку про інвалідність: у Києві викрили схему виїзду ухилянтів за кордон
Затримання підозрюваного в сприянні незаконному виїзду військовозобов'язаних за кордон, Київ, 25 квітня 2024 р. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

На Київщині затримали чоловіка, який допомагав військовозобов'язаним оформлювати фейкову інвалідність для виїзду за кордон. Фіктивні довідки чоловікам видавала МСЕКМедико-соціальна експертна комісія за винагороду в 6 тисяч доларів США.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

За даними слідства, 48-річний житель Київщини запропонував військовозобов'язаному чоловікові "посприяти" в оформленні медичної довідки про начебто інвалідність, яка дасть підстави для виїзду з України під час воєнного стану. Свої послуги він оцінив у 6 тис. доларів США.

"Замовник", який не мав проблем зі здоров'ям, передав "посереднику" свої копію паспорта, амбулаторну картку, трудову книжку. Документи потрібні були, щоб встановити "клієнту" другу групу інвалідності за його відсутності на засіданні МСЕК. Згодом чоловік отримав довідку, що його нібито оглянули фахівці медико-соціальної експертної комісії в Житомирі.

"Посередника", який займався оформленням завідомо неправдивих медичних довідок, викрили правоохоронці. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332Сприяння в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів КК України. У разі доведення вини чоловікові загрожує від семи до дев'яти років ув'язнення.

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта слідчі виявили пістолет та бойові набої до нього, що зберігалися без передбаченого законом дозволу. Зброю скерували на експертизу.

6 тис. дол. за "інвалідність": на Київщині викрили незаконну схему для ухилянтів
Зброя і набої, вилучені у фігуранта кримінального провадження, Київ, 25 квітня 2024 р. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Правоохоронці встановлюють інших причетних до незаконного оформлення медичних довідок для ухилянтів.

У березні 2024 року на Київщині затримали голову однієї з районних медико-соціальних експертних комісій. Її разом із лікарями запідозрили в оформленні фіктивних довідок про інвалідність чоловікам призовного віку.

У Києві затримали громадського діяча, який торгував фейковими посвідченнями ЗСУ, які начебто допоможуть уникнути мобілізації.

На початок