Побиття підлітка у київській школі: на інцидент відреагували поліція та омбудсман

Побиття підлітка у київській школі: на інцидент відреагували поліція та омбудсман

Ювенальні прокурори розпочали досудове розслідування за фактом побиття 13-річного підлітка в одній зі шкіл Дніпровського району Києва. З заявою до правоохоронців звернулася мати хлопця.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Жінка поінформувала правоохоронців, що побачила на тілі дитини тілесні ушкодження в області паху. Хлопчик не одразу, а лише за тиждень розповів, що у нього був конфлікт з учнями інших класів на перерві.

Ювенальні прокурори та дізнавачі проводять всі необхідні слідчі дії для встановлення обставин отримання дитиною тілесних ушкоджень, а також встановлення ступеня їх тяжкості. Також прокурори оцінять, як вчителі школи виконують професійні та службові обов'язки і як забезпечують дітям здорові та безпечні умови навчання та виховання, йдеться у повідомленні.

У поліції Києва повідомили, що інформація про травмування дитини надійшла від лікарів медичного закладу. Нині хлопчик перебуває у лікарні під наглядом медиків. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 1251 ст. 125 ККУ — за нанесення легких тілесних ушкоджень законодавством визначений штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправні роботи на строк до одного року. Кримінального кодексу України – умисне легке тілесне ушкодження.

Раніше матір підлітка в закритій групі у Facebook "Лікарі та пацієнти Києва" розповіла, що її сина сильно вдарили у пах. Операцію провели на десятий день після побиття, адже підліток не казав, що сталося. Жінка випадково побачила, що його ліва нога стала у півтора рази більше за праву, а також було "дуже тверде в паху і яєчко теж збільшено".

Побиття підлітка у школі: прокуратура почала розслідування
Допис жінки про побиття сина у школі в закритій групі "Лікарі та пацієнти Києва" . Скріншот допису у Facebook

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до поліції щодо інциденту з побиттям підлітка у київській школі № 81.

Матір хлопця зазначила, що він перебуває на інклюзивній формі навчання, а в класі є асистент вчителя.

Також омбудсман скерував запит до Дніпровської РДА для проведення службового розслідування щодо належного виконання обов'язків працівниками закладу.

"Підліток й раніше зазнавав психологічного приниження й фізичних знущань. Нагадую, відповідальність за булінг застосовується не лише за його вчинення, а й за приховування таких випадків", — зауважив Лубінець.

На початок