У Бучанській громаді Київської області для переселенців організовують юридичні консультації. Звертатися можна буде щоп'ятниці.
Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.
"Із 26 квітня юристи благодійного фонду "Право на захист" надаватимуть безплатні консультації для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто постраждав від воєнних дій", — йдеться у повідомленні.
Під час консультацій можна буде отримати допомогу з таких питань:
- зміни у призначенні та продовженні виплат на проживання ВПО
- питання, пов'язані зі знищеним, пошкодженим житлом та іншим майном, документування руйнувань, доступ до компенсації, відновлення втрачених документів про власність
- житлові програми
- трудові права
- участь у програмі єВідновлення
- відновлення втрачених документів
- соціальні та пенсійні виплати
- спадкування в умовах воєнного стану, поновлення строків для вступу у спадщину.
Звертатися можна щоп'ятниці, з 10:00 до 15:00, за адресою: вул. Енергетиків, 12. Додаткову інформацію можна дізнатися за номерами телефонів: (04597) 40-041, +380683283905.
Влітку минуло року жіночий простір "Вільна" в партнерстві із Представництвом Данської Ради у справах біженців в Україні організовували юридичні консультації для жителів Ірпінської громади та ВПО. Звертатися можна було з різних правових питань: соціального, пенсійного забезпечення, податкові пільги, відновлення документів, отримання статусу внутрішнього переселенця.
Що відомо про ВПО на Київщині
У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення. Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.
У вересні минулого року при Київській обласній військовій адміністрації створили Раду з питань ВПО. Вона займатиметься: розв'язанням проблем з житлом, працевлаштуванням і підтримкою бізнесу вимушених переселенців, а також юридичною і психологічною допомогою.
У липні минулого року було відомо, що Київщина прийняла 334 тисячі переселенців, з яких майже 600 з особливими потребами. Станом на березень 2024 року на території Київської області зареєстровані 312 тисяч переселенців.
Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.
Восени минулого року на Київщині проводили Всеукраїнську інформаційну кампанію "Робота для ВПО: ти потрібен!". Людям, які переїхали на нове місце через війну, розказували про вакансії, державні програми для розвитку бізнесу чи навчання з допомогою ваучера. Уся інформація для працевлаштування ВПО також зібрана на порталі Державної служби зайнятості.
Благодійний фонд "Життєлюб" надає житло переселенцям у Білоцерківському районі Київщини за умови, що ВПО працевлаштуються в місцевих громадах. Зокрема, шукають лікарів, освітян, бухгалтерів і соціальних працівників, які погодяться відпрацювати на новому місці 10 років.