Ремонт дороги на Київщині зі збитками 400 тис. грн: перевіряють дії інженерів

Ремонт дороги на Київщині зі збитками 400 тис. грн: перевіряють дії інженерів

Збитки 400 тис. грн на ремонті дороги на Київщині через службову недбалість інженерів
Перевірка якості виконаних дорожніх робіт, Київська область, квітень 2024 р. Фото: Київська обласна прокуратура

Одна з громад в Бориспольському районі Київщини переплатила понад 400 тис. грн бюджетних коштів за ремонт дороги. Пізніше з’ясувалося, що покриття неякісне. Двох інженерів підозрюють у службовій недбалості.

Про це інформує Київська обласна прокуратура і поліція Київщини у Facebook. Так, комунальне підприємство Гірської сільради на Бориспільщині домовилось із приватною фірмою про капітальний ремонт дороги. Після виконання робіт громада розрахувалась із будівельною компанією бюджетними коштами.

Згодом експерти з'ясували, що щільність укладеного покриття не відповідає державним стандартам, що може призвести до передчасного руйнування дороги. У звітах підрядника були вказані завищені дані щодо обсягів виконаних робіт. Тож за неякісне покриття сільрада зайво сплатила понад 416 тисяч гривень.

Головний інженер будівельної компанії підписав акти приймання виконаних робіт, які виявились неякісними. А інженер технічного нагляду не проконтролював якість шару дорожнього покриття.

Обом чоловікам повідомили про підозру ч. 2 ст. 367Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки громадським інтересам КК України. Фігурантам загрожує від двох до п'яти років позбавлення волі. Наразі завдані громаді збитки відшкодовані в повному обсязі. Триває досудове розслідування.

Що відомо про випадки зловживання службовим становищем на Київщині

Також на Київщині за фактом службової недбалості судитимуть працівницю однієї з сільрад Обухівського району. Її звинувачують у закупівлі військової форми для ТрО зі збитками в 1,7 мільйона гривень.

Правоохоронці завершили досудове розслідування за фактом розтрати майже 645 тис. грн при закупівлі ліків для одного з медзакладів Київщини. Перед судом постане працівниця лікарні, яка закупила препарати за завищеними цінами.

Начальника фінансово-економічної служби військової частини на Київщини судитимуть через недбале ставлення до фінансів. Чоловік перерахував на рахунок дружини 20 млн гривень.

На початок