На Київщині засудили "ченця", який освячував російські танки під час окупації

На Київщині засудили "ченця", який освячував російські танки під час окупації

колаборант
Засуджений за колабораціонізм житель Київщини. Фото: Київська обласна прокуратура

Мешканця Київщини засудили на 10 років ув'язнення, оскільки він забезпечував російських військових житлом, їжею та "освячував" танки під час окупації.

Про це 12 квітня повідомляє СБУ та Київська обласна прокуратура.

Під час окупації селища Андріївка в Бучанському районі чоловік вдягнув рясу монаха та прийшов на позиції російських військ.

Спочатку він поселив у власному будинку військових РФ, потім забезпечував їх продуктами харчування та "наводив" на помешкання односельчан, які у подальшому розграбовували.

Також колаборант освячував колони російської бронетехніки, хоча ніякого відношення до релігійного середовища він не мав.

"Російські військові, яким він допомагав, вщент розбили село Андріївка. Воно зазнало найбільших руйнувань під час військової агресії РФ серед населених пунктів Макарівської ОТГ. Було знищено понад 60 % інфраструктури ", — зазначили в прокуратурі.

Після звільнення Київщини він залишився у селищі і сподівався "відсидітись" вдома. Проте співробітники СБУ затримали чоловіка ще у квітні 2022 року.

"Монаха" визнали винним у колабораційній діяльності (ч. 4, 6 ст. 111-1 КК України). Його засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Водночас вироком суду йому заборонили обіймати посади в державних органах та органах місцевого самоврядування строком на 10 років.

На початок