"Це магія": київський прокурор проживає в маєтку за 18 млн гривень — розслідування Bihus․Info

"Це магія": київський прокурор проживає в маєтку за 18 млн гривень — розслідування Bihus․Info

Олександр Гуцуляк
Олександр Гуцуляк. Скриншот з відео: bihus.info

Відповідальний за екологічний напрямок прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк оселився у котеджному містечку, справою якого займалась його прокуратура. Будинки тут коштують від 18 млн гривень.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Котеджне містечко "Вітаград" розташоване в селі Ходосівка за 7 кілометрів від Києва. Восени 2021-го суд арештував низку земельних ділянок через нібито земельні і природоохоронні проблеми. Однак уже за рік той самий суд скасував арешт, посилаючись на лист Київської облпрокуратури про недостатність доказів.

За даними журналістів, через пів року після цього у "Вітаграді" оселився Олександр Гуцуляк — відповідальний за екологічний напрям прокурор тієї ж обласної прокуратури.

новина
Маєток такої площі в котеджному містечку села Ходосівка нині коштує близько 18-19 мільйонів гривень. Скриншот з відео: bihus.info

Чоловік заїхав у двоповерховий котедж площею 180 м². За даними з ресурсів забудовника, маєток такої площі коштує нині близько 18-19 мільйонів гривень.

Ще у травні 2023-го він придбав нове авто — BMW X5 2022 року випуску. І ділянки під маєтком, і авто записані на батька прокурора.

новина
Автомобіль BMW X5. Скриншот з відео: bihus.info

У розмові з журналістами Гуцуляк запевняв, що його робота в прокуратурі ніяк не пов'язана з переїздом у "Вітаград". За його словами, маєток не купувався, а будувався, бо батько нібито придбав лише земельну ділянку.

Згідно із декларацією Гуцуляка, майже 9 соток у пристоличній Ходосівці батькові обійшлися менш як у 200 тисяч гривень. Стільки нині там коштує одна сотка.

Також прокурор заявив, що будувати маєток почали взимку 2023 року, а заїхав він уже влітку. Однак, відповідно до аерознімків сервісу ЛУН та Google Earth Pro, будинок прокурора почали будувати ще восени 2021-го, а навесні 2022-го він уже був готовий. Гуцуляк у розмові з журналістами пояснив це "магією".

Батько прокурора Віктор Гуцуляк розповів журналістам іншу історію. За його словами, ділянку він купив ще у 2021-му, але не оформлював, а "домовився із забудовником".

Водночас синові, який зрештою там і оселився, він нібито нічого не розповідав. Тоді ж, мовляв, і почалося будівництво. Батько прокурора стверджує, що займається бізнесом і може собі це дозволити.

За даними Bihus.Info, офіційного заробітку батька прокурора за останні роки було б недостатньо для придбання і нерухомості, і нової автівки. Останнім часом батько Гуцуляка став також власником ще двох квартир у Києві та Ірпені.

На початок