Синоптики попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку в Києві та області

Синоптики попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку в Києві та області

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки прогнозують у Києві та області 11–12 квітня
На Київщині найближчими днями спостерігатиметься пожежна небезпека. Фото: ГУ ДСНС України у Київській області

11–12 квітня в Києві та області очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Суха погода сприятиме поширенню пожеж в екосистемах.

Про надзвичайний рівень пожежної небезпеки повідомляє Український гідрометцентр.

На 11–12 квітня синоптики прогнозують мінливу хмарність, без опадів. Нічна температура становитиме 10-12°, вдень 11 квітня — 20-22°, 12 квітня — 17-19°.

Поліція Київщини попереджає, що 11 та 12 квітня у регіоні зберігатиметься загроза займання лісів. Громадян закликають не спалювати суху траву та сміття.

У Київській міській державній адміністрації киян закликають бути обережними під час відпочинку на природі, зокрема, не розводити вогнища в непристосованих для цього місцях. За це передбачений штраф від 340 до 1360 гривень (ст. 152 КУпАП).

Також містяни мають дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування на заплавах річок і присадибних ділянках: не спалювати стерню, сміття, залишків рослинності. Штраф за порушення правил становитиме:

  • для громадян – від 3060 до 6120 грн;
  • для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

Штраф за випалювання рослинності в межах територій природно-заповідного фонду становить:

  • для громадян – від 6120 до 12 240 грн;
  • для посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.

У КМДА також нагадали, що в період воєнного стану в Києві продовжує діяти заборона на відвідування лісів і в'їзд транспорту на територію лісогосподарств.

Раніше синоптики повідомляли, що середня температура повітря на Київщині в березні 2024 року на 2,3°С перевищила кліматичну норму. 31 березня було тепло, як буває зазвичай у травні. У квітні також зафіксували температурні рекорди у столиці та в області.

З приходом весняного тепла на Київщині побільшало пожеж в екосистемах. Цьому сприяє і недобросовісна поведінка мешканців, які підпалюють сухостій та сміття. Так, упродовж доби 6 квітня співробітники ДСНС 30 разів виїздили на гасіння пожеж на відкритих місцевостях.

На початок