Держаудитслужба провела перевірку діяльності державного підприємства "Київоблагроліс" і виявила численні порушення. Загальну суму збитків від неефективного управління і незаконної вирубки дерев аудитори оцінили у 72, 5 мільйонів гривень.
Про це повідомили у північному офісі Держаудитслужби.
Зазначається, що відсутність правовстановлюючих документів на землі площею 36,458 тис. га призвела до самовільного захоплення ділянок лісового фонду площею понад 0,3 тис. га.
Крім того, столичні аудитори виявили, що у лісах Київщини безконтрольно вирубувалися дерева.
"Скориставшись неналежною охороною лісового фонду, сторонні особи незаконно вирубали дерева об’ємом 3,6 тис. кубометрів. Як наслідок, втрачено потенційний дохід держпідприємства, а лісу заподіяно шкоди розрахунково на 43,56 млн грн", — йдеться у повідомленні.
Водночас аудитом виявлені неефективні управлінські дії або ризикові операції, що призвели або можуть призвести до упущених вигод/неотриманих доходів або непродуктивних/зайвих витрат на загальну суму 72,5 млн гривень.
"Зважаючи на ці та інші порушення, матеріали контрольних заходів передано до Територіального управління ДБР у місті Києві, а про їхні результати повідомлено Фонд державного майна України як орган управління майном", — сповістили у північному офісі Держаудитслужби.
Що відомо про знищення лісів у Києві та області
Екоінспектори в Києві зафіксували незаконну вирубку здорових дерев на понад 637 мільйонів гривень протягом 2023 року.
На Київщині знайшли "чорних лісорубів" завдяки фотопастці. Трьох чоловіків з Фастова спіймали "на гарячому" за незаконною вирубкою дерев, але вони встигли завдати шкоди на 90 тисяч грн.
Також поліція регіону викрила масштабну схему нелегальної вирубки і збуту деревини. Під виглядом санітарної очищення лісу посадовці знищували масиви дерев задля отримання прибутків від продажу матеріалів.
За позовом Київської обласної прокуратури суд зобов'язав підприємство, яке незаконно вирубало 58 кущів та дерев, сплатити понад 520 тисяч гривень. Кошти мають бути перераховані до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища.
П'ятеро працівників лісгоспу на Київщині отримали підозри за незаконну вирубку дерев на 18 млн грн. Вони проводили суцільні санітарні рубки на земельних ділянках площею понад 1 га на території Сидоровицького державного агролісництва.
У Київській області цивільному населенню заборонили відвідувати ліси. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років. У Києві також продовжує діяти заборона на відвідування лісів. Порушникам загрожує штраф, що може сягати кількох тисяч гривень.