На Київщині триває прийом дитячих творчих робіт для книги "Діти війни"

На Київщині триває прийом дитячих творчих робіт для книги "Діти війни"

До 1 травня триває подання творів дітей з деокупованої Київщини для книги "Діти війни"
Деокупація. Дівчинка у обстріляному військами РФ дворі в Ірпені, Київська область, 2 червня 2022 року. Фото: АР

В Ірпені хочуть видати окремою збіркою твори дітей на тему повномасштабного російського вторгнення. Прийом робіт триватиме до 1 травня. Свої вірші, оповідання та малюнки можуть надсилати діти з Київщини, а також ті, хто через війну виїхали за межі України.

Про це написав у своєму Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня, гендиректор товариства "Відважних" Володимир Карплюк.

За його словами, Національна спілка письменників України і товариство "Відважних" видадуть цьогоріч окрему книгу віршів, прозових творів та малюнків під назвою "Діти війни".

"Переконаний, що серед мешканців деокупованих громад Київщини, таких як Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка, Мощун, Горенка, Макарів та інших населених пунктів є багато талановитих дітей, які пишуть вірші, оповідання і чудово малюють", — зазначив Володимир Карплюк.

На його думка, представлення творів молоді на широкий загал — це важливий елемент творчої соціалізації для дітей, які пережили окупацію або евакуацію та повернення додому до зруйнованих війною містечок і сіл Київщини. А дехто й досі не може повернутися до своєї громади через знищене житло.

До 1 травня 2024 року триває збір поетичних, прозових творів та малюнків дітей віком до 17 років з усіх населених пунктів Київщини, які пережили окупацію у лютому-березні 2022 року. Роботи слід надсилати на електронну адресу: [email protected]. Кількість творів, які можна надіслати для публікації в книзі — необмежена.

Відбір робіт, які з'являться на сторінках майбутньої книги, здійснюватиме Національна спілка письменників та художній колектив. Видання надрукують коштом товариства "Відважних".

На початку 2024 року англійський переклад дитячої збірки "Ірпінь — мій дім" отримав державну літературну премію імені Максима Рильського.

На початок