Прямували до одного отримувача: Київські митники вилучили у міжнародних посилках понад 4 тис. фігурок аніме

Прямували до одного отримувача: Київські митники вилучили у міжнародних посилках понад 4 тис. фігурок аніме

Фігурки аніме
Фігурки аніме, які вилучили на Київській митниці. Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники затримали одразу кілька міжнародних посилок. У відправлені виявили незадекларовані фігурки героїв аніме.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Київської митниці.

Зазначається, що загалом митники виявили у посилках 4270 незадекларованих фігурок в стилістиці аніме. Вони прямували з Китаю на адресу одного й того самого отримувача з Рівненщини.

Правоохоронці поінформували, що відправник задекларував вміст кожної посилки як "100 брелоків" символічною вартістю 50 доларів США і таких поштових відправлень — п’ять.

"Однак встановлено, що загальна вартість цих настільних фігурок в стилі персонажів аніме, яких колекціонують фанати та шанувальники аніме по всьому світу, складає майже 700 тисяч гривень", — йдеться у повідомленні.

Митники зауважили, що оскільки фактична кількість та вартість товару не відповідала задекларованим даним, то наразі складено протоколи про порушення за ч.2 ст.471Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами Митного кодексу України. Згідно зі статтею, штраф може скласти до 30 відсотків вартості цих товарів. Фігурки аніме тимчасово вилучили як докази у справі про порушення митних правил, підсумували правоохоронці.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита. А службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.

Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Запобігли митники і незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу. Ще митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.

На митниці вилучили посилку, заповнену культурними та історичними цінностями. Там виявили українські скульптурки, колекцію документів і старовинні фото. Також камені віком 407 мільйонів років з відбитками давніх вимерлих риб знайшли у відправленні, яке прямувало до США.

На початок