Постачав військам РФ будматеріали для "зубів дракона": у Києві затримали підприємця з Бердянська

Постачав військам РФ будматеріали для "зубів дракона": у Києві затримали підприємця з Бердянська

Виготовляв "зуби дракона" для військ РФ: у Києві затримали підприємця з Бердянська
Затримання підозрюваного у співпраці з російською окупаційною владою, Київ, 1 квітня 2024 р. Фото: СБУ

Служба безпеки затримала в Києві власника кількох підприємств в окупованому Бердянську. Чоловіка підозрюють у співпраці з російською армією, зокрема, постачанні будматеріалів для фортифікаційних укріплень, так званих "зубів дракона".

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

За даними спецслужби, після захоплення в лютому 2022 року частини Запорізької області російськими військами власник декількох підприємств у Бердянську почав співпрацювати з окупантами.

Бізнесмен перереєстрував своє товариство за законами Росії. Сам чоловік переїхав до столиці, а своїми підприємствами керував дистанційно. На підконтрольній росіянам території залишились управителі, яким власник товариства давав вказівки щодо господарської діяльності.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, упродовж березня-вересня 2022 року підприємство фігуранта постачало російським компаніям пісок, щебінь та цемент для будівництва фортифікаційних споруд на південному фронті. Мова про масове виробництво протитанкових залізобетонних конструкцій, відомих як "зуби дракона". Перереєстровані українські підприємства також регулярно поповнювали бюджет країни-агресора сплатою "податків".

Нині бізнесмену повідомили про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1Провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора КК України). Йому може загрожувати від трьох до п'яти років ув'язнення. Підозрюваний перебуває під вартою. Під час обшуку в його помешканні в Києві виявили документи та інші речові докази діяльності на користь РФ.

На початок