Перейти до основного змісту
Заробила понад 6 млн грн: у Києві судитимуть, жінку, яка пропонувала придбати товари зі знижками

Заробила понад 6 млн грн: у Києві судитимуть, жінку, яка пропонувала придбати товари зі знижками

Святошинська окружна прокуратура Києва скерувала до суду звинувачення стосовно 50-річної уродженки Донецької області. Жінку підозрюють у шахрайстві з грошима. Наразі відомо про 35 епізодів.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що обвинувачена вигадала історію про те, що вона займається волонтерською діяльністю та має змогу купувати товари зі знижкою від 50 до 70 відсотків в мережі будівельно-господарських магазинів "Епіцентр". Вона пропонувала вигідно придбати як будівельні матеріали, так і різноманітну побутову техніку.

"Клієнтів на "товари зі знижкою" жінка шукала серед знайомих, які розповідали про неї іншим потенційним клієнтам. При цьому жодних знижок у торговельному центрі вона не мала. Отримані гроші псевдоволонтерка витрачала на власні потреби", — йдеться у повідомленні.

київвв
Підозрювана у шахрайстві. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

У прокуратурі з'ясували, що потерпілими, як правило, ставали жителі Ірпеня. Вони намагалися закупити будівельні матеріали для відновлення власних помешкань, постраждалих внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Таким чином підозрювана заробила трохи більше 6 млн гривен, а від її дій постраждало 18 людей. З ч.1, 2, 3, 4 ст.190Шахрайство, вчинене повторно або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, у великих розмірах та в умовах воєнного стану Кримінального кодексу України жінці загрожує до 8 років позбавлення волі, підсумували правоохоронці.

Що відомо про випадки шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соцпрацівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Переселенців попередили про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за нагадують сайти для оформлення соціальних виплат.

Поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Ще у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют. Шахраї працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари.

Ще у столиці затримали двох чоловіків, які підробили документи на ім'я підприємця, у якого був відкритий рахунок у фінустанові. Коли фігуранти дізналися про наявність у клієнта 350 тис. гривень, вони вирішили зняти ці гроші. Їм загрожує до п'яти років ув'язнення

Після початку повномасштабного вторгнення став набирати обертів волонтерський рух. На цьому тлі шахраї почали видавати себе за волонтерів або благодійні фонди та організації, щоб привласнити, зокрема, донати для українських військових.

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно 18-річної киянки. Її підозрюють у тому, що вона привласнювала гроші громадян під виглядом благодійності. Дівчина збирала кошти начебто на допомогу дітям-сиротам.

Топ дня

Вибір редакції

На початок